Raport

Epidemia koronawirusa

Członek sztabu Kosiniaka-Kamysza: Posłanka PO powinna przeprosić

– Absolutnie potępiam tego typu zachowanie. (…) powinna to wyjaśnić i przeprosić – powiedział w TVP Info Piotr Apel. Poseł PSL-Koalicja Polska i członek sztabu Władysława Kosiniaka-Kamysza odniósł się do przypomnianego nagrania, na którym widać posłankę PO Kingę Gajewską mówiącą o „rozliczaniu PiS-owców” i wykonującą gest, który można zinterpretować jako podrzynanie gardła.

„Uderzają w Borysa, wychwalają Tomka”. Problem z botami w PO

Nasi konkurenci zaangażowali „boty”, pozakładali fejk-konta z nazwiskami „ludzi”, którzy nie istnieją. Z tych kont masowo produkowane są wpisy...

zobacz więcej

Na przypomnianym w programie nagraniu z kwietnia 2018 r. widać posłankę PO Kingę Gajewską.

– I bójcie się. A najbardziej to się bójcie Boga, PiS-owcy, bo my was... Boga i Grzegorza Schetyny. Wszystkich was... rozliczymy – mówi. Kiedy padają ostatnie słowa, Gajewska wykonuje kciukiem gest, który przypomina podrzynanie gardła.

O interpretację go został poproszony Piotr Apel.

– To nie jest przypadkowy gest – stwierdził poseł.

– Absolutnie potępiam tego typu zachowanie. Zobaczmy, co się dzieje. Doprowadziliśmy do tego, że przez większość czasu zamiast dyskutować o tym, jak rozwiązać problemy Polski, dyskutujemy dla samej dyskusji – powiedział. Jak stwierdził, gest zasługuje na „wszystkie słowa potępienia, jakie są”.

Dopytywany przez prowadzącego, czy wzywa Gajewską do przeproszenia za ten gest, powiedział: „Oczywiście (…) powinna wyjaśnić i przeprosić”.

źródło:
Zobacz więcej