Raport

#FabrykahejtuPO

„Tu wpadka, tam wpadka. To jest Platformy kandydatka” [WIDEO]

Poseł Lewicy Tomasz Trela krótkim wierszykiem skomentował spotkanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Podlasiu. – Tu wpadka, tam wpadka – to jest Platformy kandydatka – powiedział portalowi tvp.info. Podczas wizyty w w Świetlicy Wiejskiej w Przychodach kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta była pytana o to, co zrobiła przez ostatnie osiem lat. – Wiele rzeczy, proszę pana. A co pan stworzył? – odpowiedziała pytaniem na pytanie.

„A co pan stworzył?”. Kidawa-Błońska nie potrafiła pochwalić się dokonaniami [WIDEO]

Wiele rzeczy – odpowiedziała kandydatka KO na urząd prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska na pytanie wyborcy o to, co zrobiła przez ostatnie osiem...

zobacz więcej

– To jest odpowiedź bezradnej kandydatki, która nie ma nic do powiedzenia wyborcy. To jest wypowiedź polityka zaskoczonego, że wyborca ośmiela się przepytać go o konkrety. Pani gafa. Od gafy do gafy – stwierdził europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

– Raczej polityk powinien mieć przygotowany zestaw tego, co osiągnął, żeby się tym pochwalić, a nie rozpaczliwie się bronić, przerzucając piłeczkę do ogródka wyborcy. Szczerze mówiąc, to dosyć kompromitujące – dodał Czarnecki.

– Kandydatka–wpadka. Gdzie Małgorzata Kidawa-Błońska się pojawi, tam jest jakaś wpadka albo coś jest niedopięte, albo coś jest nieprzygotowane, albo z kimś się obściskuje, albo tutaj, do potencjalnego sympatyka, zwraca się na zasadzie: a co pan zrobił? Kandydaci, politycy są po to, aby słuchać ludzi, a nie po to, żeby ich odpytywać – mówił poseł Trela z Lewicy.

Czy Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o swoje dokonania powinna odpowiadać w ten sposób?

– Musiałbym usłyszeć całą tę wypowiedź. Bo ja widziałem, że to była odpowiedź na to, jak uspokajała osoby, które gwizdały na tym spotkaniu; to spotkanie się potem uspokoiło i faktycznie spokojnie odpowiedziała na to pytanie – odpowiedział poseł Adam Szłapka, rzecznik sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Kidawa-Błońska: Za chwilę będziemy mieli Romea i Julię w Polsce

Naprawdę, za chwilę będziemy mieli Romea i Julię w Polsce, dlatego że nie będą młodzi ludzie ze sobą, bo rodzice nie pozwolą – powiedziała podczas...

zobacz więcej

Sęk w tym, że podczas spotkania nie było nerwowej atmosfery ani gwizdów. Mężczyzna odpowiedział Kidawie-Błońskiej, że nic nie stworzył.

– Dlaczego? Każdy człowiek coś robi. Każdy człowiek niezależnie gdzie jest, robi rzeczy mniejsze, większe. One wszystkie przyczyniają się do tego, że Polska się zmienia, nasze rodziny się zmieniają, miejscowości. Każdy coś robi. Ja jestem w Sejmie, tworzę prawo i wiele ustaw, które przygotowywaliśmy, miało znaczenie dla ludzi i dzięki temu ludziom żyło się lepiej – mówiła kandydatka PO na prezydenta.

Szłapka o wypowiedzi Kidawy-Błońskiej nie chciał jednak dalej rozmawiać. Pokazywał zdjęcia i próbował zmienić temat.

– Ci ludzie stoją za Andrzejem Dudą. Czy tacy ludzie powinni stać za Andrzejem Dudą? Odpowie mi pan? Teraz ja pana pytam – stwierdził rzecznik sztabu Kidawy-Błońskiej.

– To ja jestem dziennikarzem, a pan jest politykiem – odpowiedzieliśmy. – To ja pana pytam, bo z moich podatków, że tak się wyrażę, są przekazywane informacje – kontynuował szef Nowoczesnej.

źródło:
Zobacz więcej