Raport

Epidemia koronawirusa

Jest list gończy za Olgierdem M. Podejrzany o zabicie zapaśnika

42-letni Olgierd M. jest podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią 29-letniego zapaśnika Dominika Sikory (fot. Policja)

Prokuratura Rejonowa Poznań Stare Miasto wydała list gończy za Olgierdem M. podejrzanym ws. śmierci 29-letniego zapaśnika Dominika Sikory. Sportowiec zmarł pod koniec stycznia w szpitalu po pobiciu na poznańskim Starym Rynku.

Nagranie z chwili pobicia zapaśnika z Poznania. To był jeden cios

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać moment pobicia zapaśnika z Poznania Dominika Sikory. Jest prawdziwe i zostało włączone do śledztwa...

zobacz więcej

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że śledczy wydali list gończy w piątek po południu po decyzji sądu o zastosowaniu wobec Olgierda M. tymczasowego aresztu poszukiwawczego.

– Prokurator sporządził stosowną dokumentację do publikacji i policja będzie prowadzić poszukiwania zmierzające do ustalenia miejsca pobytu, zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury podejrzanego – powiedział Wawrzyniak.

42-letni Olgierd M. jest podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią 29-letniego zapaśnika Dominika Sikory. Sportowiec został pobity w nocy z 25 na 26 stycznia po tym, gdy wyszedł z lokalu na Starym Rynku w Poznaniu. Po pobiciu Sikora z obrzękiem mózgu trafił do szpitala, gdzie zmarł 31 stycznia.

Poznańska policja poinformowała, że dysponuje zapisem z monitoringu, który zarejestrował całe zdarzenie. 7 lutego funkcjonariusze za zgodą prokuratury opublikowali wizerunek i dane Olgierda M. Mężczyzna był w przeszłości skazany na więzienie, m.in. za napaść na policjantów, która zakończyła się strzelaniną.

Dominik Sikora był jednym z czołowych zapaśników stylu klasycznego KS Sobieski Poznań. Zdobył wiele medali indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski. Był także medalistą mistrzostw Europy kadetów.

Podejrzanemu Olgierdowi M. grozi kara od pięciu lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej