Raport

Epidemia koronawirusa

Szlaki na Śnieżkę zamknięte dla turystów

Wiatr zerwał metalowe poszycie dachu obserwatorium (fot. arch. PAP/Maciej Kulczyński)

Z powodu silnego wiatru i zagrożenia zerwania dachu na obserwatorium meteorologicznym zamknięte zostały dwa szlaki na Śnieżkę, najwyższy szczyt w Karkonoszach. Wiatr osiąga w porywach ponad 100 km/h.

Silny wiatr w całej Polsce. Strażacy interweniowali już prawie 3,2 tys. razy

W związku z silnym wiatrem strażacy od niedzieli w całym kraju interweniowali prawie 3,2 tys. razy. Najczęściej do działań kierowani byli strażacy...

zobacz więcej

Władze Karkonoskiego Parku Narodowego w południe podały na swej stronie internetowej komunikat, w którym poinformowano o zamknięciu wejścia na Śnieżkę.

„W związku z zagrożeniem zerwania metalowego poszycia dachu, górnego dysku budynku Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce, w sytuacji utrzymującego się silnie wiejącego wiatru oraz zagrożenia wichurą w nadchodzących dniach, od poniedziałku do odwołania wejście na szczyt Śnieżki jest zamknięte” – napisano w komunikacie.

Jak podano, z uwagi na względy bezpieczeństwa turystów zamknięte zostały następujące trasy na Śnieżkę: szlak czerwony i czarny, tzw. zakosy oraz szlak czerwony, biegnący Czarnym Grzbietem, na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem niebieskim (Drogą Jubileuszową) na szczyt Śnieżki.

„Prosimy o stosowanie się do poleceń służb Karkonoskiego Parku Narodowego” – czytamy w komunikacie.

źródło:

Zobacz więcej