Raport

#FabrykahejtuPO

Pijany kierowca usnął na autostradzie. Stracił ucho i prawo jazdy

52-letni kierowca miał niemal 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (fot. Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie)

Pijany kierowca postanowił w nocy zdrzemnąć się na autostradzie. Zatrzymał nieoświetlony samochód na prawym pasie ruchu. Najechał na niego inny samochód. – W wypadku 52-latek ma obciętą część prawej małżowiny usznej. Ze szpitala trafił do aresztu, gdzie usłyszał zarzuty – wyjaśnia portalowi tvp.info asp. sztab. Paweł Klimek z KMP w Tarnowie

Zatrzymała samochód na środku drogi i zasnęła. Była pijana

47-letnia mieszkanka Mielca zatrzymała się na środku jednej ulic w Nisku; twierdziła, że poczuła się zmęczona. Jej samochód stwarzał zagrożenie i...

zobacz więcej

Pijany 52-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, podróżując autostradą A4 w kierunku Rzeszowa, postanowił odpocząć. Około godziny 4 nad ranem na wysokości Łętowic zatrzymał swoją alfę romeo na prawym pasie ruchu. – Wyłączył światła i i usnął – wyjaśnia nam asp. sztab. Paweł Klimek z KMP w Tarnowie. – To szczyt szczytów. Zupełnie niedopuszczalna sytuacja – ocenia rzecznik KMP i zwraca uwagę, że kierowca zatrzymał się na prawym pasie, chociaż obok był pas awaryjny. Dodatkowo na nieoświetlonym odcinku drogi.

Na nieoświetlony samochód z impetem najechał kierowca osobowego forda, z którym jechało czterech pasażerów wracających z pracy w Niemczech do domów pod Jasłem. Samochód 52-latka został wyrzucony na pas zieleni.

Na miejsce przyjechały służby ratunkowe, pogotowie, straż pożarna i policja oraz pracownicy obsługi autostrady. Okazało się, że 52-letni kierowca miał niemal 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku wypadku stracił część prawej małżowiny usznej. Pozostałym uczestnikom nic się nie stało.

Ze szpitala ranny sprawca wypadku trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed tarnowskim sądem. Dodatkowo zostanie wszczęte postępowanie w związku z jazdą po spożyciu alkoholu. – Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć, dlaczego zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu i zatrzymał pojazd na autostradzie.

źródło:
Zobacz więcej