Raport

Epidemia koronawirusa

Małgorzata Kidawa-Błońska za wyprowadzeniem religii ze szkół?

Wydaje mi się, że za chwilę to znowu wróci do parafii – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. arch.PAP/DPA)

Po rozmowach z dziećmi, rodzicami i księżmi wydaje się, że za chwilę lekcje religii przeniosą się ze szkół do parafii – powiedziała podczas spotkania z wyborcami kandydatka PO na prezydenta.

Kidawa-Błońska: Za chwilę będziemy mieli Romea i Julię w Polsce

Naprawdę, za chwilę będziemy mieli Romea i Julię w Polsce, dlatego że nie będą młodzi ludzie ze sobą, bo rodzice nie pozwolą – powiedziała podczas...

zobacz więcej

Małgorzata Kidawa-Błońska kilka dni temu odwiedziła Bliżyn w powiecie skarżyskim. Kandydatka PO na prezydenta mówiła m.in. o tym, co myśli o lekcjach religii w szkołach.

Jak stwierdziła, lepiej sprawdzał się system nauki religii przy parafiach. – Lekcje religii w parafiach były dużo lepsze. Po pierwsze budowała się więź parafialna, rodziny się znały. Proboszcz miał więcej wiedzy o dzieciach i to było lepsze – wyliczała.

Dalej mówiła, że „stało się tak, jak się stało”. – Ale część rodziców jest zadowolona, że dzieci do lekcji komunii chodzą w szkołach, bo nie muszą dzieci wozić do parafii. Ale obserwując to, co się dzieje i rozmawiając z dziećmi, rodzicami, nauczycielami i księżmi wydaje mi się, że za chwilę to znowu wróci do parafii – powiedziała.

źródło:
Zobacz więcej