RAPORT

Tusk kontra Tusk

Atak nożownika w pociągu. Zabarykadował się w toalecie

Funkcjonariusz SOK cudem uniknął śmierci (fot. SOK)
Funkcjonariusz SOK cudem uniknął śmierci (fot. SOK)

W pociągu pasażerskim relacji Świnoujście – Piła Główna mężczyzna chciał nożem dźgnąć funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Napastnik trafił w magazynek na kamizelce taktycznej, dzięki czemu funkcjonariusz uniknął obrażeń.

Mężczyzna w samej koszuli na torach. Czekał na pociąg, zepchnął go pies

Na przejeździe kolejowym w Chełmie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli mężczyznę stojącego na torach. Z naprzeciwka jechał pociąg....

zobacz więcej

Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik prasowy Komendy Głównej SOK Marcin Żywiołek, do zdarzenia doszło w sobotę.

– Patrol SOK otrzymał zgłoszenie od kierownika pociągu o potrzebie interwencji wobec trzech osób bez biletów, znajdujących się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, którzy zabarykadowali się w toalecie – relacjonował Żywiołek.

Patrol otworzył drzwi. W środku znajdowały się trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobieta. – Jeden z mężczyzn leżał na podłodze. Na polecenie patrolu mężczyzna i kobieta opuścili toaletę, trzeci mężczyzna jednak nie chciał się podporządkować poleceniom. Odgrażał się, kierował wulgarne i obraźliwe uwagi pod adresem funkcjonariuszy – powiedział rzecznik SOK.

Kiedy sokista podnosił mężczyznę z podłogi, ten rzucił się na niego z nożem, zadając cios w klatkę piersiową. – Napastnik trafił w magazynek na kamizelce taktycznej, dzięki czemu funkcjonariusz uniknął obrażeń. Reakcja patrolu SOK była natychmiastowa – agresor został błyskawicznie rozbrojony i zakuty w kajdanki – dodał Żywiołek.

Cała trójka została przekazana do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji Szczecin Śródmieście do dalszych czynności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej