Raport

#FabrykahejtuPO

Atak nożownika w pociągu. Zabarykadował się w toalecie

Funkcjonariusz SOK cudem uniknął śmierci (fot. SOK)

W pociągu pasażerskim relacji Świnoujście – Piła Główna mężczyzna chciał nożem dźgnąć funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Napastnik trafił w magazynek na kamizelce taktycznej, dzięki czemu funkcjonariusz uniknął obrażeń.

Mężczyzna w samej koszuli na torach. Czekał na pociąg, zepchnął go pies

Na przejeździe kolejowym w Chełmie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli mężczyznę stojącego na torach. Z naprzeciwka jechał pociąg....

zobacz więcej

Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik prasowy Komendy Głównej SOK Marcin Żywiołek, do zdarzenia doszło w sobotę.

– Patrol SOK otrzymał zgłoszenie od kierownika pociągu o potrzebie interwencji wobec trzech osób bez biletów, znajdujących się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, którzy zabarykadowali się w toalecie – relacjonował Żywiołek.

Patrol otworzył drzwi. W środku znajdowały się trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobieta. – Jeden z mężczyzn leżał na podłodze. Na polecenie patrolu mężczyzna i kobieta opuścili toaletę, trzeci mężczyzna jednak nie chciał się podporządkować poleceniom. Odgrażał się, kierował wulgarne i obraźliwe uwagi pod adresem funkcjonariuszy – powiedział rzecznik SOK.

Kiedy sokista podnosił mężczyznę z podłogi, ten rzucił się na niego z nożem, zadając cios w klatkę piersiową. – Napastnik trafił w magazynek na kamizelce taktycznej, dzięki czemu funkcjonariusz uniknął obrażeń. Reakcja patrolu SOK była natychmiastowa – agresor został błyskawicznie rozbrojony i zakuty w kajdanki – dodał Żywiołek.

Cała trójka została przekazana do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji Szczecin Śródmieście do dalszych czynności.

źródło:
Zobacz więcej