Raport

Epidemia koronawirusa

Policja: Poszukiwania ruszyły natychmiast po zgłoszeniu porwania

Rozpoczęliśmy poszukiwania 10-letniego Ibrahima natychmiast po zgłoszeniu – zapewnił rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Zaznaczył, że uruchomienie procedury Child Alert, to duża odpowiedzialność, ale agresywne zachowanie ojca porwanego dziecka skłoniło policję do tego, by tak właśnie postąpić.

Porwanie dziecka w Gdyni. Uruchomiono child alert

W Gdyni w niedzielę wieczorem doszło do porwania rodzicielskiego. Policja uruchomiła procedurę child alert – poinformował w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

– Rozpoczęliśmy poszukiwania natychmiast po zgłoszeniu – podkreślił podczas konferencji prasowej rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka pytany o porwanie 10-letniego Ibrahima. Zaznaczył, że wstępny etap działań policji to weryfikacja i ustalenie, czy porwanie dziecka rzeczywiście miało miejsce.

– Uruchomienie procedury Child Alert, to jest bardzo duża odpowiedzialność, która spoczywa na osobie, która podejmuje taką decyzję – podkreślił Ciarka. – Jednak w tym przypadku, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności zdarzenia – m.in. zachowanie ojca, który uprowadził swojego syna – to, że uderzył on swoją b. partnerkę, a więc dosyć agresywne zachowanie – skłoniło nas do tego, aby tą procedurę uruchomić – dodał.

Ciarka podkreślił także, że wszystkie jednostki w kraju wiedzą o tym, że ten chłopiec został uprowadzony już od momentu jego zaginięcia, a policja współpracuje z innymi służbami, zwłaszcza ze strażą graniczną.

Przypomniał, że Child Alert to procedura uruchamiana po to, aby za pomocą środków masowego przekazu, billboardów czy portali społecznościowych dotrzeć z informacją o zaginięciu dziecka do jak najszerszej rzeszy osób w jak najszybszym czasie. Chodzi o to, aby społeczeństwo mogło współpracować z policją i przekazywać jej informacje na temat porwania.

Ciarka podkreślił także, że policja będzie wdzięczna za każdą informację o porwanym w Gdyni 10-letnim chłopcu. Informacje można przekazywać pod numerami: 995, 112, 997 lub osobiście do najbliższej jednostki policji.

źródło:
Zobacz więcej