Raport

#FabrykahejtuPO

Kidawa-Błońska: Za chwilę będziemy mieli Romea i Julię w Polsce

Naprawdę, za chwilę będziemy mieli Romea i Julię w Polsce, dlatego że nie będą młodzi ludzie ze sobą, bo rodzice nie pozwolą – powiedziała podczas spotkania z wyborcami w Sanoku kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wpis posłanki PO o onkologii. Wypomniano jej, jak Arłukowicz „oszczędzał na lekach na raka”

Posłanka PO Agnieszka Pomaska w odpowiedzi na materiał „Wiadomości” TVP1 o pieniądzach na onkologię napisała o „pazerności” i „kolejnych kłamstwach...

zobacz więcej

Kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się w sobotę z mieszkańcami Sanoka na Podkarpaciu.

Mówiła m.in. o tym, jak według niej różnice polityczne osób dorosłych wpływają na relacje ich dzieci. Stwierdziła też, że sytuacja konfliktu społecznego może doprowadzić do tej, jaką przedstawił Szekspir w dramacie „Romeo i Julia”, gdzie główni bohaterowie na koniec popełniają samobójstwo.

Jak zaznaczała, „wszystko zależy od ludzi, morale, charakteru i uczciwości”. – Ja bym bardzo chciała, żebyśmy potrafili podać sobie rękę. I chciałabym, żeby małe dziewczynki w przedszkolu nie płakały, że nie mogą iść na przyjęcie urodzinowe do koleżanki, bo rodzice różnią się polityczni. Do tego doszliśmy. Jeżeli dorośli się spierają, to może rozumieją, dlaczego. Ale jeżeli dziecko jest za to karane, to to jest zbrodnia – wskazała.

Kandydatka PO podkreślała, że „ta dziewczynka nie rozumie tego, dlaczego jest gorsza i dlaczego nie może pójść do koleżanki”. – Jak dziecku wytłumaczyć, że spór polityczny doprowadził do tego stanu, że ona nie może jako jedyna z klasy pójść na urodziny. To nie jest normalne – mówiła.

Na koniec dodała, że „naprawdę za chwilę będziemy mieli Romea i Julię w Polsce dlatego, że nie będą młodzi ludzie ze sobą, bo rodzice nie pozwolą”. – Zaślepienie, nienawiść, brak tolerancji powoduje, że robimy krzywdę już najmłodszym. To się zaczyna dziać wśród dzieci i to jest straszne – powiedziała.

źródło:
Zobacz więcej