Raport

Epidemia koronawirusa

„GW” przeprasza. Pisała, że ministra odwołano przez współpracę ze specsłużbami

Robert Grey (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

„Gazeta Wyborcza” zamieściła oświadczenie, w którym przeprasza byłego wiceministra spraw zagranicznych Roberta Greya za to, że napisała, iż współpracował on ze służbami specjalnymi, w wyniku czego został odwołany.

„GW” o sztabie kandydatki PO: Wygra wybory, wejdą ludzie Tuska

„Gazeta Wyborcza” opisała kulisy pracy sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Gazeta sugeruje, że jeśli kandydatka Platformy Obywatelskiej wygrałaby...

zobacz więcej

Przeprosiny zamieszczono na trzeciej stronie papierowego wydania gazety. Wydawca „GW” Agora SA „przeprasza pana Roberta Greya oraz przyznaje, że redakcja w kilku artykułach opublikowanych w listopadzie i grudniu 2016 r., powołując się na własne, niejawne źródła informacji, przedstawiła sugestie, jakoby odwołanie pana Roberta Greya z funkcji wiceministra w MSZ było wynikiem jego współpracy ze służbami specjalnymi”.

Dalej dodano, że „wspomniane sugestie godziły w jego dobra osobiste oraz mogły podważyć życiorys i doświadczenie zawodowe”.

„Wyborcza” pisała wtedy, że powodem „pilnego” odwołania Greya z funkcji było zatajenie przez niego współpracy z amerykańskimi służbami specjalnymi, mimo iż – zaznaczała gazeta – był o to pytany.

źródło:
Zobacz więcej