Raport

Epidemia koronawirusa

Hubei: ponad 8 tys. osób jest w stanie ciężkim, 1,7 tys. w stanie krytycznym

Jednocześnie maleje liczba nowych zarażeń poza prowincją będącą epicentrum wirusa (fot. PAP/EPA/DIEGO AZUBEL)

1770 osób zmarło w Chinach w wyniku zarażenia koronawirusem – podała Narodowa Komisja Zdrowia w Pekinie. W całych Chinach odnotowano ponad 70,5 tys. przypadków zakażenia patogenem, większość w prowincji Hubei.

Maraton między meblami. Chińczyk nie mógł wyjść przez koronawirusa

Pan Shancu, chiński biegacz amator, przebiegł 66 kilometrów we własnym domu, by utrzymać formę pomimo epidemii koronawirusa – podaje agencja AFP....

zobacz więcej

Komisja zdrowia prowincji Hubei podała, że całkowita liczba osób zakażonych w prowincji osiągnęła 58182; 1696 osób zmarło.

Według lekarzy ponad 8 tys. pacjentów jest w stanie ciężkim, zaś 1,7 tys. w stanie krytycznym. Obserwacją medyczną objętych jest w prowincji Hubei 71,6 tys. mieszkańców, którzy mieli bezpośredni kontakt z chorymi. Wyleczono 6639 osób.

Tymczasem – jak informują chińskie władze – stale maleje liczba nowych zarażeń poza prowincją, będącą epicentrum wirusa.

Epidemia koronawirusa rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd pięć zgonów – w Japonii, na Filipinach, w Hongkongu, na Tajwanie i we Francji.

źródło:
Zobacz więcej