Raport

Epidemia koronawirusa

„A co pan stworzył?”. Kidawa-Błońska nie potrafiła pochwalić się dokonaniami [WIDEO]

Wiele rzeczy – odpowiedziała kandydatka KO na urząd prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska na pytanie wyborcy o to, co zrobiła przez ostatnie osiem lat. Żadnej rzeczy wprawdzie nie wymieniła, ale sama zadała pytanie: „A co pan stworzył? To może się pan pochwali, wszyscy chętnie usłyszymy”.

Kosiniak-Kamysz: Dziś mamy wojnę domową, a nie demokratyczny spór

Sytuacja w Polsce to już nie wpisany w demokrację spór, lecz konflikt i wojna – ocenił w sobotę kandydat PSL na prezydenta Władysław...

zobacz więcej

Internauci wytknęli Kidawie-Błońskiej jeszcze inną niefortunną wypowiedź, która padła podczas spotkania z wyborcami. Wicemarszałek Senatu mówiła o obronie przeciwrakietowej.

– Musimy myśleć o obronie przeciwrakietowej, bo to jest najszybsza i najbezpieczniejsza forma zapewnienia bezpieczeństwa Polsce, bo te rakiety ze wschodu mogą w bardzo szybkim tempie do nas przylecieć – mówiła Kidawa-Błońska. Internauci zwrócili uwagę, że Obwód Kaliningradzki, gdzie Rosja trzyma arsenał rakietowy, mieści się na północ a nie na wschód od polskiej granicy. W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja wystartują starający się o reelekcję Andrzej Duda, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

źródło:
Zobacz więcej