RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Córka amerykańskiego ambasadora z zarzutem morderstwa

Sophia została adoptowana przez Johna Negroponte, gdy ten służył jako ambasador w Hondurasie (fot. Montgomery County Police)

Córka byłego ambasadora USA przy ONZ została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia. Zdaniem śledczych 27-letnia Sophia Negroponte zadźgała swojego znajomego.

Żona dyplomaty zabiła nastolatka. USA nie zgadzają się na ekstradycję

Stany Zjednoczone nie przeprowadzą procesu ekstradycji Anne Sacoolas. Żona amerykańskiego dyplomaty spowodowała wypadek śmiertelny i uciekła z...

zobacz więcej

Policja hrabstwa Montgomery w stanie Maryland oświadczyła, że do incydentu doszło w czwartek w mieście Rockville City. Policja została wezwana do jednego z domów i znalazła 24-letniego Yousufa Rasmussena z ranami zadanymi nożem. Na miejscu stwierdzono zgon mężczyzny.

Negroponte została zatrzymana w czwartek wieczorem i usłyszała zarzut morderstwa pierwszego stopnia. Zdaniem śledczych ofiarą był znajomy kobiety, zaś do zbrodni doszło podczas kłótni.

Sophia Negroponte jest adoptowaną córką Johna Negropontego, ambasadora Stanów Zjednoczonych przy ONZ za prezydentury George'a W. Busha. Dyplomata był również ambasadorem między innymi w Meksyku i Iraku. Służył także jako zastępca sekretarza stanu w administracji Busha oraz Baracka Obamy.

źródło:
Zobacz więcej