RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Prezes PiS: Ta bitwa trwa i musimy ją wygrać

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odebrał wyróżnienie Człowieka Roku 2019 „Gazety Polskiej”. W swoich wystąpieniu odniósł się do zbliżających się wyborów prezydenckich. – Wydaje mi się, że moim obowiązkiem jest przypomnieć o tym, że przed nami jeszcze jedne wybory, te decydujące – podkreślił.

Prezes PiS: Andrzej Duda jest naszym kandydatem marzeń. Start kampanii [WIDEO]

Rada Polityczna PiS wybrała przez aklamację prezydenta Andrzeja Dudę na kandydata na prezydenta – poinformował lider PiS jarosław Kaczyński. Po...

zobacz więcej

W niedzielę w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbywa się Gala Człowieka Roku „Gazety Polskiej”. W jej trakcie przyznawane są nagrody w trzech kategoriach: Człowiek Roku „Gazety Polskiej”, nagroda Klubów „Gazety Polskiej”, którą w tym roku otrzymał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, oraz nagroda miesięcznika „Nowe Państwo”, czyli nagroda im. Św. Grzegorza I Wielkiego. Tą ostatnią nagrodzono śp. Kornela Morawieckiego oraz ocalałego z Holokaustu Edwarda Mosberga.

– Przede wszystkim muszę podziękować – rozpoczął swoje wystąpienie prezes Kaczyński. – Ta nagroda jest zawsze bardzo wielkim zaszczytem, ale jeżeli otrzymuje się ją razem z takimi osobami, które dziś podobne nagrody otrzymały, to to jest zaszczyt jeszcze większy, zupełnie szczególny. Ksiądz arcybiskup to jeden z tych ludzi naszego Kościoła, który już dziś wpisał się w jego i polską historię jako wielki kapłan.

– Musiałbym być bardzo nieskromnym człowiekiem, żeby chcieć po tym liście, który odczytał ksiądz kanonik, więcej mówić na te tematy, o których powiedzieć można, że są fundamentalne, podstawowe, odnoszą się do samej istoty naszego działania, przesłania. Tego wszystkiego, co stanowi sens tego wysiłku, który czynimy – w tym wielkim froncie, którego bardzo ważną częścią są Kluby „Gazety Polskiej”. Dla Polski, o której mówił pan premier – Polski wolnej i solidarnej – mówił prezes PiS.

W swoim wystąpieniu przypomniał, że 10 maja odbędą się wybory prezydenckie. – Zadałem sobie takie pytanie: za co właściwie otrzymuje tę nagrodę za rok 2019. Inni mi podpowiedzieli, że za to, że dwukrotnie formacja, na której czele stoję, wygrała wybory. Sądzę, że to była przyczyna. Ale wydaje mi się też, że moim obowiązkiem jest przypomnieć o tym, że przed nami jeszcze jedne wybory, te decydujące. Ktoś powie, że to miejsce i chwila niestosowne, żeby o tym mówić, ale jeżeli jest niestosowne, to ja będę niestosowny: pamiętajcie państwo, że ta bitwa trwa i musimy ją wygrać! – zaznaczył.

– Są różne elementy tej siły, wasz ruch jest także bardzo ważnym tej siły elementem. Ale jeżeli na coś patrzę ze szczególnym optymizmem, szczególną nadzieją, to jest to, że mamy wielu ludzi wybitnie zdolnych, zdeterminowanych, ludzi młodych. To jest nasza nadzieja, nasza pewność, że prędzej czy później ta walka o Polskę i walka o wartości, o europejską cywilizację, której jesteśmy bardzo ważną częścią, zostanie zwyciężona – dodał Kaczyński.

Prezes PiS ocenił przy tym, że prezydent Andrzej Duda ponownie wygra wybory. – Tak, proszę państwa, zwyciężymy. Mamy siły na dziś i na przyszłość, ale z całą pewnością zwyciężymy, bo to będzie zwycięstwo nie tylko naszego narodu. To będzie zwycięstwo w skali całej Europy, a nawet szerzej – w skali całego świata. Bo dobro musi pokonać zło – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej