Raport

Epidemia koronawirusa

Tajwańskie ministerstwo zdrowia: Pierwszy przypadek śmiertelny koronawirusa

W sumie na Tajwanie koronawirusem zarażonych jest 20 osób (fot. PAP/EPA)

Tajwańskie ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę o pierwszym przypadku śmiertelnym koronawirusa, którego epidemia wybuchła w grudniu w środkowych Chinach. Na Tajwanie zmarł 60-letni mężczyzna, który nigdzie w ostatnim czasie nie wyjeżdżał za granicę.

Chiny ogłaszają pierwszy sukces w walce z epidemią

Działania zmierzające do powstrzymania epidemii koronawirusa zaczynają przynosić rezultaty – poinformowały chińskie władze, wskazując, że...

zobacz więcej

Jak sprecyzował na konferencji prasowej minister zdrowia Czen Szih-czung, zmarły chorował na cukrzycę i zapalenie wątroby typu B.Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa COVID-19 w Chinach kontynentalnych wzrosła do 1665, a liczba zainfekowanych – do 68500, spośród których 56249 odnotowano w prowincji Hubei w środkowych Chinach, gdzie epidemia wybuchła.

Nowy koronawirus może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. W sumie na Tajwanie koronawirusem zarażonych jest 20 osób.

Epidemia rozprzestrzeniła się dotąd na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię oraz USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd po jednym zgonie we Francji, Japonii, na Filipinach oraz w Hongkongu i ten najnowszy na Tajwanie.

źródło:

Zobacz więcej