Raport

Epidemia koronawirusa

Doradca Hołowni nie ma wątpliwości: Szymon zawetowałby ustawę sądową Ziobry

Szymon Hołownia prezentuje się jako kandydat niezależny PAP/Artur Reszko

W rozmowie z „Polska The Times” politolog Rafał Matyja, doradca polityczny Szymona Hołowni, zapewnił, że ten, będąc prezydentem, na pewno zawetowałby ustawę dotyczącą reformy sądownictwa przygotowywaną przez ministra Zbigniewa Ziobro.

Hołownia tłumaczy się ze spotu. „Protest młodych ludzi przeciw upolitycznianiu katastrofy”

Nie powinno się robić polityki na Smoleńsku, błąd, który popełniliśmy w spocie nie wynikał ze złych intencji – powiedział kandydat na prezydenta...

zobacz więcej

Rafał Matyja określił w rozmowie z dziennikiem Szymona Hołownię jako kandydata buntu pokoleniowego. Przypominał przy tym czas przed wetami Andrzeja Dudy dotyczącymi ustaw sądowych, gdy odbywały się protesty przeciwko reformie.

– Wtedy, gdy Andrzej Duda ostatecznie zawetował dwie z trzech ustaw. Widzieliśmy ogromne tłumy ludzi – w dużej mierze młodych. Komentatorzy chętnie wówczas mawiali, że gdzieś w tym tłumie może stać nowy lider, że właśnie z tych demonstracji może wyłonić się nowa siła polityczna. Pytałem Hołownię, gdzie wtedy był. Oczywiście wśród demonstrantów – mówił Matyja.

W piątek w Warszawie bezpartyjny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia przedstawił swoich kluczowych współpracowników. Szefem jego sztabu wyborczego został były szef MSWiA w rządzie PO – PSL Jacek Cichocki, a pełnomocnikiem wyborczym – dziennikarz Michał Kobosko.

źródło:
Zobacz więcej