Raport

#FabrykahejtuPO

Willa w Kazimierzu. „Ta operacja była zaakceptowana przez polityka PO”

Wszystkie dokumenty w sprawie zakupu kontrolowanego willi w Kazimierzu Dolnym podpisywał prokurator generalny minister Andrzej Czuma, poseł Platformy Obywatelskiej – powiedział w TVP Info europoseł Adam Bielan, komentując ujawnione przez CBA dokumenty ws. „willi Kwaśniewskich”.

Okrojone i „skręcone” śledztwo, pieniądze pod stołem i rachunki od „Joli”. Co mówią dokumenty?

Była właścicielka willi w Kazimierzu Dolnym naciskała na swojego syna, by od tajemniczej „Joli” brał pieniądze na nieruchomość. Jolanta Kwaśniewska...

zobacz więcej

Centralne Biuro Antykorupcyjne ujawniło na swoich stronach część materiałów operacyjnych ze śledztwa Prokuratury Regionalnej w Katowicach, które dotyczy willi w Kazimierzu Dolnym. Służby twierdzą, że odtajnione i upublicznione materiały jasno wskazują, iż ekskluzywna nieruchomość była faktycznie zarządzana przez Aleksandra i Jolantę Kwaśniewskich. Wskazywać ma na to szereg zachowań byłej pary prezydenckiej.

W TVP Info Bielan odnosząc się do sprawy mówił, że w sprawie willi w Kazimierzu Dolnym ważna jest chronologia. – W 2006 roku były premier SLD Józef Oleksy spotyka się z jednym z najbogatszych Polaków Aleksandrem Gudzowatym, bliskim środowisku lewicy. Ta rozmowa jest nagrywana przez ochroniarzy Gudzowatego – przypominał.

– Oleksy mówił, że Kwaśniewscy (w domyśle) nie na siebie kupili całe wzgórze w Kazimierzu Dolnym. Nagranie ujrzało światło dzienne, CBA po takim nagraniu musi wszcząć postepowanie. Operacja ma miejsce w październiku 2007, skończyła się w 2009 roku – powiedział.

Zwracając się do przedstawiciela PO w studio stwierdził, że „to wy wtedy rządziliście”. – Wszystkie dokumenty w sprawie zakupu kontrolowanego tej willi podpisywał prokurator generalny poseł PO minister Andrzej Czuma – mówił. – Ta operacja była zaakceptowana przez polityka PO – zaznaczał.

– Niestety później obserwujemy bardzo dziwne zachowanie prokuratury, które dzisiaj skutkuje tym, że być może tych zarzutów nie będzie można postawić – wskazał. Dodał, że Kwaśniewski wtedy zaczął wspierać PO i Tuska.

źródło:
Zobacz więcej