Raport

Epidemia koronawirusa

Chiny ogłaszają pierwszy sukces w walce z epidemią

Ogółem w Chinach do tej pory zostało zarażonych ponad 68 000 osób (fot. PAP/EPA/YUAN ZHENG CHINA)

Działania zmierzające do powstrzymania epidemii koronawirusa zaczynają przynosić rezultaty – poinformowały chińskie władze, wskazując, że zanotowano spadek liczby nowych przypadków choroby.

Coraz więcej zakażonych koronawirusem na „Diamond Princess”. 70 nowych przypadków

Na statku „Diamond Princess”, odbywającym kwarantannę w pobliżu Jokohamy w Japonii, wykryto 70 nowych przypadków koronawirusa – poinformował w...

zobacz więcej

Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała w niedzielę o 2009 nowych zachorowaniach; dzień wcześniej takich przypadków było 2641.

Ogółem w Chinach do tej pory zostało zarażonych ponad 68 000 osób, a liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 1665 osób. Poza Chinami odnotowano ponad 500 przypadków w prawie 30 krajach. Cztery osoby zginęły – we Francji, Hongkongu, na Filipinach i Japonii.

W walce z epidemią nakładane są kolejne restrykcje. Władze najbardziej dotkniętej epidemią chińskiej prowincji Hubei ogłosiły w niedzielę zakaz ruchu pojazdów, co ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. W opublikowanym dokumencie napisano, że ograniczenie nie dotyczy samochodów policyjnych, karetek pogotowia, pojazdów przewożących niezbędne towary i innych pojazdów związanych z usługami publicznymi.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc.

źródło:
Zobacz więcej