Raport

Epidemia koronawirusa

Kim Dzong Un złożył hołd swojemu ojcu w rocznicę jego urodzin

Pałac Kumsusan służy jako mauzoleum dla Kim Ir Sena, założyciela i prezydenta Korei Płn. oraz jego syna i następcy Kim Dzong Ila (fot. Wikimedia Commons/Uwe Brodrecht)

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un złożył w niedzielę hołd swojemu zmarłemu ojcu Kim Dzong Ilowi w 79. rocznicę jego urodzin. Lider Robotniczej Partii Korei odwiedził Pałac Kumsusan – mauzoleum poświęconemu poprzednim przywódcom Korei Płn., Kim Ir Senowi i Kim Dzong Ilowi.

Kim Dzong Un: Świat ujrzy wkrótce nową broń strategiczną

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un zapowiedział podczas obrad plenarnych KC Partii Pracy Korei, że „świat ujrzy wkrótce broń strategiczną nowej...

zobacz więcej

Kim Dzong Un, w towarzystwie najwyższych urzędników państwowych, najpierw odwiedził salę, w której stoją posągi dwóch byłych przywódców Korei Płn. – jego dziadka i ojca. Tam złożone zostały trzy wieńce kwiatów - po jednym od lidera komunistycznego reżimu, Centralnego Komitetu i Centralnej Komisji Wojskowej Partii Robotniczej Korei oraz Komisji Spraw Państwowych KRLD.

Następnie Kim złożył hołd swojemu ojcu w Sali Nieśmiertelności, gdzie Kim Dzong Il spoczywa obok Kim Ir Sena.

Kim Dzong Il był przywódcą swojego kraju w latach 1994 – 2011. Rocznica jego urodzin nazwana jest Dniem Świecącej Gwiazdy i w Korei Płn. jest świętem państwowym.

Kumsusan to największe na świecie mauzoleum poświęcone komunistycznemu przywódcy i jedyne, w którym spoczywa ich dwóch. Przed nim rozciąga się długi na pięćset metrów plac, otoczony od północy i wschodu fosą.

źródło:

Zobacz więcej