Raport

Epidemia koronawirusa

Drwiny polityków KO-PO z prezydenta, gdy stanął na baczność podczas hymnu

- To jest różnica klas - tak skomentował Paweł Mucha, wiceszef kancelarii prezydenta, drwiny z Andrzeja Dudy, stojącego na baczność podczas wykonania hymnu Polski na sobotniej konwencji wyborczej. Niewybredne komentarze posypały się na kontach m.in. czołowych polityków opozycji, Jana Grabca i Sławomira Neumanna.

Duda: Celem jest budowanie Polski, w której zwycięża uczciwość, a nie draństwo [WIDEO]

– Najważniejszym celem mojej prezydentury i rządzącego obozu jest to, żeby podniósł się poziom życia Polaków – powiedział podczas konwencji...

zobacz więcej

Podczas konwencji prezydent Andrzej Duda został zaatakowany na Twitterze przez polityków Platformy i zwolenników opozycji. Obiektem drwin było zdjęcie przedstawiające prezydenta krótko przed wejściem na scenę, gdy odgrywany był hymn państwowy.

– To jest różnica klas. Mamy wypowiedź pana prezydenta z konwencji, który mówi, że spór jest istotą demokracji, tylko potrzebujemy spierać się przy zachowaniu pewnej formy, kultury politycznej i osobistej. Andrzej Duda taką kulturę buduje – podkreślił. – Komentarze nie wystawiają najlepszego świadectwa jego oponentom politycznym. To nie jest format pana prezydenta Dudy – zaznaczył.

Autorami niewybrednych komentarzy byli m.in. czołowi politycy KO-PO Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej i poseł tej partii Sławomir Neumann.

W sobotę prezydent Duda zainaugurował kampanię wyborczą przed majowymi wyborami. Podczas konwencji podkreślił, że „najważniejszym celem także obozu dzisiaj rządzącego jest to, żeby podniósł się poziom życia Polaków”.

W tym kontekście mówił, że nie chodzi tylko o wymiar czysto materialny, ale także o bezpieczeństwo i „zwykłe poczucie spokoju, normalnego codziennego życia”.

źródło:
Zobacz więcej