Raport

Epidemia koronawirusa

Położył noże na biurku japońskiego księcia. Jest wyrok sądu

Książę Hisahito jest drugi w kolejce do Chryzantemowego Tronu (fot. arch.PAP/Newscom)

Mężczyzna wtargnął do szkoły, do której uczęszcza japońskiego księcia Hisahito i zostawił na jego biurku dwa noże kuchenne. Sąd w Tokio skazał intruza na 18 miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata – przekazał agencji AFP rzecznik sądu.

Panika na dworcu w Lublinie. Nożownik groził, że pozabija ludzi

Na dworcu PKP w Lublinie spacerował mężczyzna z długim nożem i groził ludziom. Według świadków krzyczał, że ich wszystkich pozabija. Nożownika...

zobacz więcej

Kaoru Hasegawa został aresztowany w kwietniu ubiegłego roku pod zarzutem nielegalnego wkroczenia na teren szkoły, do której chodzi Hisahito, drugi w kolejce do japońskiego tronu. Oskarżono go również o złamanie prawa do posiadania broni.

Gdy intruz wszedł do szkoły, księcia nie było w budynku. Noże odnaleźli pracownicy placówki.

Wydając wyrok sędzia orzekł, że Hasegawa popełnił przestępstwo, gdyż liczył na sławę. – Nie zasłużył na łagodne potraktowanie – podkreślił.

Media zwracają uwagę, że ataki na członków rodziny cesarskiej w Japonii należą do rzadkości. W 1975 roku były cesarz Akihito został niemal trafiony koktajlem Mołotowa, gdy odwiedził Okinawę, miejsce jednej z najcięższych bitew na Pacyfiku podczas II wojny światowej.

13-letni Hisahito jest synem Akishino, młodszego brata cesarza Naruhito. Książę Akishino jest obecnie pierwszy w kolejce do japońskiego tronu, na którym zgodnie z prawem mogą zasiadać wyłącznie mężczyźni.

źródło:
Zobacz więcej