Raport

Epidemia koronawirusa

Wicemarszałek woj. pomorskiego wskazany jako sprawca kolizji. Jedna osoba ranna

Poszkodowany w stłuczce mężczyzna został przetransportowany do szpitala (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na rondzie mężczyźnie, w wyniku czego doszło do zderzenia samochodów – informuje w rozmowie z portalem tvp.info asp. sztab. Magdaleną Rolbiecką z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Jak podają lokalne media, sprawcą kolizji był, wybrany z list Koalicji Obywatelskiej, wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna.

Ponad ćwierć miliona dotacji na rewitalizację prywatnej posiadłości radnego

Niemal 270 tys. zł na rewitalizację posiadłości w Jarcewie w woj. pomorskim otrzymała w latach 2013-14 z Urzędu Marszałkowskiego Fundacja Jarcewo....

zobacz więcej

Portal tvp.info skontaktował się w tej sprawie z asp. sztab. Magdaleną Rolbiecką z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Policjantka nie potwierdza i nie zaprzecza tożsamości sprawcy kolizji, przyznaje natomiast, że takie wydarzenie, spowodowane przez 58-letniego mieszkańca Chojnic miało miejsce.

– Mężczyzna, prowadzący skodę ulicą Derdowskiego w kierunku Ronda Biszkoptowego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na rondzie mężczyźnie, który poruszał się hyundayem. Ten drugi miał 33 lata i pochodził z Człuchowa – powiedziała.

– W wyniku sytuacji doszło do zderzenia samochodów. Mężczyzna z Człuchowa został przetransportowany do szpitala, ale nie odniósł poważnych obrażeń. Obydwaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi – mówiła Rolbiecka.

Jak dodała, sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Radio Weekend FM podaje, że skodą jechał wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna. Na polityka KO jako sprawcę kolizji wskazuje również lokalny portal czas.tygodnik.pl.

źródło:
Zobacz więcej