Raport

Epidemia koronawirusa

Rozbito neonazistowską grupę terrorystyczną. Jednym z podejrzanych jest policjant

Jak twierdzi Prokuratura Generalna, członkowie grupy byli od kilku miesięcy obserwowani przez służby operacyjne (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Sędzia śledczy Federalnego Trybunału Sprawiedliwości wydał dziś nakazy aresztowania pięciu mężczyzn podejrzanych o stworzenie, a następnie czynny udział w neonazistowskiej grupie terrorystycznej. Prokuratura Generalna zarzuca oskarżonym, planowanie zamachów terrorystycznych na polityków, imigrantów i muzułmanów. Jednym z podejrzanych o udział w grupie jest pracownik administracyjny policji.

„Nazipolicjanci” wydaleni ze służby

W ciągu ostatnich pięciu lat wobec 40 niemieckich policjantów wszczęto śledztwa w związku z podejrzeniem o przestępstwa na tle skrajnie prawicowym....

zobacz więcej

Aresztowani to Niemcy w wieku od 31 do 60 lat. Są to mieszkańcy Dolnej Saksonii, Saksonii-Anhalt, Bawarii oraz Nadrenii Północnej-Westfalii. Jak twierdzi tygodnik „Der Spiegel”, jednym z podejrzanych o udział w neonazistowskiej grupie terrorystycznej jest pracownik administracyjny policji w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Prokuratura oskarża ich, że, wraz z innymi osobami związanymi ze środowiskiem neonazistowskim, zawiązali grupę terrorystyczną, która planowała przez liczne zamachy wywołać coś w rodzaju wojny domowej. Podczas przeprowadzonej wczoraj obławy i serii przeszukań policja zabezpieczyła broń palną, materiały propagandowe, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki danych. Prokuratura Generalna nie wyklucza dalszych aresztowań.

Jak twierdzi Prokuratura Generalna, członkowie grupy byli od kilku miesięcy obserwowani przez służby operacyjne. Podejrzani uzgadniali wiele spraw telefonicznie, ale także dochodziło do spotkań członków grupy.

źródło:
Zobacz więcej