Raport

Epidemia koronawirusa

Prezydent: Ruszam w trasę, DudaBus wraca na swoje tory

Dalej ruszam w trasę, DudaBus wraca na swoje tory; zapraszam na spotkania w całej Polsce, będę ogromnie wdzięczny za każdą obecność, za każdą uściśniętą dłoń, za każdą uwagę, także za każdą krytykę – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas konwencji inaugurującej jego kampanię wyborczą.

Duda: Celem jest budowanie Polski, w której zwycięża uczciwość, a nie draństwo [WIDEO]

– Najważniejszym celem mojej prezydentury i rządzącego obozu jest to, żeby podniósł się poziom życia Polaków – powiedział podczas konwencji...

zobacz więcej

– Polska jest naszym wielkim zadaniem, podjęliśmy je, realizujemy je i wierzę w to, że będziemy je realizowali z powodzeniem jeszcze przez najbliższe lata, dlatego, że wierzę w to głęboko, że działamy dobrze dla Rzeczypospolitej, i wierzę w to głęboko, że nasi rodacy to docenią, docenią to w większości, ponieważ ta polityka jest prowadzona dla nich. Chciałbym, żebyśmy taką politykę przez najbliższe lata mogli prowadzić i prowadzili – mówił prezydent.

Zaznaczył, że „jeszcze większym naszym zadaniem są nasi rodacy”. – To dla nich wstajemy rano po to, by ruszyć do pracy, do służby dla Rzeczypospolitej, ale przede wszystkim dla naszych rodaków. Nigdy nam o tym nie wolno zapomnieć – podkreślił Andrzej Duda, dziękując rodakom, że przypominają mu o tym, przychodząc na spotkania.

– Tak, dalej ruszam w trasę. Tak, DudaBus wraca na swoje tory – zapowiedział prezydent. Zaprosił wszystkich na spotkania, które będą obywały się w całej Polsce. – Będę ogromnie wdzięczny za każdą obecność, za każdą uściśniętą dłoń, za każdą uwagę, także za każdą krytykę, która jest ważna, bo pozwala naprawiać Rzeczypospolita i robić to, co jest istotne dla ludzi – oświadczył Andrzej Duda.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

źródło:

Zobacz więcej