Raport

Epidemia koronawirusa

Morawiecki: Duda był iskrą, która roznieciła patriotyczny ogień [WIDEO]

– Dzięki tej wielkiej zmianie, która zapoczątkował Andrzej Duda, Polska poszła naprzód – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencji wyborczej kandydata PiS na prezydenta w warszawskiej hali EXPO.

Prezes PiS: Andrzej Duda jest naszym kandydatem marzeń. Start kampanii [WIDEO]

Rada Polityczna PiS wybrała przez aklamację prezydenta Andrzeja Dudę na kandydata na prezydenta – poinformował lider PiS jarosław Kaczyński. Po...

zobacz więcej

Gdyby nie Andrzej Duda, „Polska nie miałaby szansy na tę zmianę, której doświadczyła” – mówił Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że Andrzej Duda to kandydat marzeń, dzięki któremu Polska będzie jeszcze bardziej sprawiedliwa, dostatnia i bezpieczna.

– Andrzej Duda był tą iskrą, która roznieciła patriotyczny ogień. Tą iskrą, która doprowadziła do głębokiej zmiany, głębokiej przebudowy społecznej. Do demokratyzacji życia społecznego. Andrzej Duda spowodował, że dzisiaj życie polskich rodzin jest naprawdę znacznie godniejsze – powiedział premier podczas konwencji. Z nim razem przebudujemy Polskę w szczęśliwy, dumny kraj – dodał. – Andrzej Duda spowodował, że dzisiaj życie polskich rodzin jest naprawdę znacznie godniejsze. On doskonale wie, że przed nami jeszcze długa droga, że mamy ambitne cele, że jeszcze dużo nam przyjdzie przezwyciężyć przeszkód i pójść pod górę, ale on ma do tego siłę woli, odwagę, determinację i razem z nim przebudujemy Polskę w szczęśliwy, dumny kraj – mówił Morawiecki.

Morawiecki stwierdził, że bez prezydenta Andrzeja Dudy nie wprowadzono by programu 500Plus, wyprawki szkolnej, 13. oraz 14. emerytury. – To pan prezydent od samego początku tak zdefiniował swoją prezydenturę, że gospodarka i społeczeństwo to właściwie jedno i to samo. Nie ma szczęśliwego społeczeństwa bez silnej gospodarki, ale też nie ma silnej gospodarki bez szczęśliwego, sprawiedliwego społeczeństwa – mówił premier.

– W polityce tak naprawdę można albo iść naprzód, albo stać w miejscu, a nawet się cofać. Dzięki tej wielkiej zmianie, którą zapoczątkował Andrzej Duda, Polska poszła naprzód, Polska ruszyła naprzód – mówił Morawiecki.

Premier chwalił też politykę zagraniczną prowadzoną przez Andrzeja Dudę. – Na niwie polityki międzynarodowej trudno wyobrazić sobie prezydenta, który odniósłby tyle sukcesów i poszedł w ślady Lecha Kaczyńskiego, który był twórcą dzisiejszych naszych możliwości, dzisiejszych naszych sukcesów – powiedział Morawiecki.

Szef rządu zwracając się do uczestników konwencji stwierdził, że widzi tu wielki entuzjazm i wielką energię. – Jestem przekonany, że jeśli będzie taka energia przez najbliższe 85 dni, to zwyciężymy – powiedział.

– Nikt nie jest tak zmotywowany, aby zwyciężyć w najbliższych wyborach jak ty – dodał szef rządu zwracając się do Andrzeja Dudy.

źródło:
Zobacz więcej