Raport

#FabrykahejtuPO

Prezes PiS: Andrzej Duda to ostoja obrony konstytucji [WIDEO]

Nikt z nas przed tym spotkaniem nie miał, chyba wątpliwości, jaka będzie decyzja w naszej sprawie – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji partii w Warszawie. Skomentował w ten sposób poparcie kandydatury Andrzeja Dudy na prezydenta przez radę polityczną. – Andrzej Duda nie jest karierowiczem, nie zabiega o zaszczyty, nie koncentrował się na swojej karierze. Zawsze szedł prostą drogą. Jego potencjał zauważyli inni – podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS: Andrzej Duda jest naszym kandydatem marzeń. Start kampanii [WIDEO]

Rada Polityczna PiS wybrała przez aklamację prezydenta Andrzeja Dudę na kandydata na prezydenta – poinformował lider PiS jarosław Kaczyński. Po...

zobacz więcej

Prezes PiS przyznał, że gdy kilka lat temu partia podejmowała decyzję o wyborze kandydata na prezydenta, Andrzej Duda nie był brany pod uwagę jako pierwszy. Swoją postawą – jak wskazywał Kaczyński – udowodnił jednak, że był to wybór trafiony.

– Przed pięcioma laty Andrzej Duda podjął decyzję o kandydowaniu, związaną z ryzykiem bardzo dotkliwej porażki. To był akt odwagi, determinacji i w związku z naszą ideą przebudowy Polski – mówił prezes PiS.

Prezes PiS odniósł się także do zarzutów opozycji. Jak wskazał, ci którzy sami łamią konstytucję, ciągle oskarżają o te działania tych, którzy dziś są u władzy. Polityk podkreślił, że prezydent Andrzej Duda przez cały czas był ostoją obrony polskiego porządku publicznego, polskiej konstytucji oraz polskiego prawa.

– Co będzie, jaka będzie ta kolejna prezydentura? Jakie będzie te kolejne pięć lat? Prezydent udowodnił, że związek z naszą ideą jest związkiem bardzo głębokim – powiedział prezes PiS. – Tym razem nie musimy szukać, bo mamy kandydata marzeń – dodał.

– Rzadko się zdarza, aby jedna osoba miała tyle atutów – podkreślił. W reakcji na słowa Kaczyńskiego obecni na spotkaniu działacze PiS skandowali: „Dziękujemy”, „Andrzej Duda” oraz „Niepodległa”.

źródło:
Zobacz więcej