RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezes PiS: Andrzej Duda jest naszym kandydatem marzeń. Start kampanii [WIDEO]

Rada Polityczna PiS wybrała przez aklamację Andrzeja Dudę na kandydata na prezydenta – poinformował lider PiS Jarosław Kaczyński. Po godz. 12 w sobotę w warszawskiej Hali Expo rozpoczęła się konwencja inaugurująca kampanię wyborczą ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

Prezydent rozpoczyna kampanię. Kto w sztabie?

Urzędujący prezydent Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję, w sobotę zainauguruje swoją kampanię wyborczą. Rozpocznie ją konwencja Prawa i...

zobacz więcej

Konwencję zainaugurował lider PiS Jarosław Kaczyński. Następnie wystąpili: Beata Szydło, Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda.

W konwencji uczestniczy rodzina Andrzeja Dudy – małżonka Agata Kornhauser-Duda, córka oraz rodzice. Obecni są również m.in. liderzy współtworzących Zjednoczoną Prawicę: Porozumienia – Jarosław Gowin oraz Solidarnej Polski – Zbigniew Ziobro, a także marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Andrzej Duda swój start w wyborach zapowiedział na początku lutego podczas spotkania z mieszkańcami Lubartowa (woj. lubelskie). Podkreślił wówczas, że zależy mu na tym, aby obecny rząd, którego pracę oceniał pozytywnie, mógł nadal realizować swoją misję. Podczas spotkania z mieszkańcami dziękował za wsparcie i prosił o głosy w nadchodzących wyborach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej