Raport

#FabrykahejtuPO

Maraton między meblami. Chińczyk nie mógł wyjść przez koronawirusa

Pan Shancu postanowił trenować biegi w domu (fot. pxfuel.com)

Pan Shancu, chiński biegacz amator, przebiegł 66 kilometrów we własnym domu, by utrzymać formę pomimo epidemii koronawirusa – podaje agencja AFP. Mężczyzna pokazał w ten sposób, że ćwiczenia fizyczne są możliwe w warunkach ograniczeń w poruszaniu się wymuszonych przez epidemię.

Chiny: Lekarze i pielęgniarki umierają na koronawirusa

W Chinach koronawirusem zaraziło się co najmniej 1716 pracowników służby zdrowia, a sześciu z nich zmarło – poinformował wicedyrektor państwowej...

zobacz więcej

Trasę, wytyczoną między meblami w mieszkaniu, pokonał w 6 godzin i 41 minut. Nagranie dokumentujące ten wyczyn osiągnęło ogromną popularność w Internecie. 44-latek przekonuje, że gdy tylko znów będzie mógł uprawiać swą pasję na świeżym powietrzu, przebiegnie 100 kilometrów.

Kampanię zachęcającą obywateli do aktywności fizycznej w czasie epidemii rozpoczął również chiński rząd. Chińczykom, spędzającym większość czasu w domach, poleca się korzystanie z krzeseł, stołów i schodów jako przyrządów do ćwiczeń.

Do uprawiania sportu w warunkach restrykcji związanych z koronwairusem namawiają znani zawodnicy. Kampania skierowana jest również do dzieci, aby nie spędzały swojego czasu przy komputerach i telefonach komórkowych. Jak stwierdzili przedstawiciele władz, obywatele ChRL powinni „wykazać się kreatywnością”, a jako przykładowe ćwiczenia podano marsz i bieg w miejscu, pompki czy przysiady.

Epidemia koronawirusa wpłynęła już na międzynarodowe wydarzenia sportowe i biznesowe. Chińska Federacja Lekkoatletyczna zaapelowała również do amatorów biegania w Państwie Środka, aby ze względu na epidemię koronawirusa powstrzymali się od udziału w zagranicznych maratonach.

W tym tygodniu poinformowano między innymi o odwołaniu zawodów Formuły 1, które 19 kwietnia miały odbyć się w Szanghaju. Mecze piłkarskie Azjatyckiej Ligi Mistrzów z udziałem zespołów z Kantonu i Szanghaju zostały przesunięte na maj.

Do tej pory z powodu koronawirusa zmarło w Chinach ponad 1500 osób. W całym kraju liczba zarażonych przekroczyła już 66 tysięcy.

źródło:
Zobacz więcej