Raport

#FabrykahejtuPO

We Francji zmarł chory na koronawirusa. Pierwszy zgon w Europie

We Francji zmarł 80-letni chiński turysta, zarażony koronawirusem. To pierwszy zgon z powodu tego wirusa w Europie i pierwszy poza Azją. W Tajlandii do 34 wzrosła liczba osób, u których stwierdzono obecność koronawirusa. Dziś wykryto tu nowy przypadek zakażenia. Wirus zbiera żniwo również na objętym kwarantanną japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess, który cumuje na redzie w Jokohamie. Stwierdzono tam 67 nowych przypadków zakażenia.

Ekspert: Koronawirus może zakazić 60 proc. ludzkości

Epidemia koronawirusa 2019-nCoV mogłaby objąć 2/3 światowej populacji, o ile nie zostałyby podjęte środki zapobiegawcze – ocenił epidemiolog prof....

zobacz więcej

Jak poinformowało francuskie ministerstwo zdrowia, mężczyzna od kilku tygodni przebywał w jednym z paryskich szpitali.

Na całym świecie zarejestrowano dotąd przeszło 66 tysięcy przypadków koronawirusa, z czego zdecydowaną większość w Chinach. Zmarło ponad półtora tysiąca chorych, w tym jedna osoba w Japonii, jedna na Filipinach i we Francji.

Z koronawirusem walczy również Tajlandia. Odnotowano tam kolejny przypadek zakażenia.

Chora to 35-letnia kobieta, będąca członkiem personelu medycznego. Koronawirusem zaraziła się w wyniku kontaktu z pacjentem - sprecyzował na konferencji prasowej dyrektor departamentu kontroli zachorowań w resorcie zdrowia Suwanchai Wattanayingcharoenchia.

Do tej pory czternaścioro osób, u których tajlandzkie służby medyczne zdiagnozowały ciężkie zapalenie płuc, wywoływane przez nowego koronawirusa, wyzdrowiało i wróciło do domów.

W Tajlandii nie odnotowano do tej pory przypadku śmiertelnego zakażenia koronawirusem, którego epidemia wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei środkowych Chinach.

Według najnowszych danych bilans ofiar śmiertelnych w Chinach kontynentalnych wzrósł do 1523, całkowita liczba zakażonych wirusem, w tym głównie w Hubei, wynosi 66 492, a wyleczonych 8096.

Poza Chinami kontynentalnymi liczba osób zakażonych koronowirusem wynosi ok. 600, spośród których trzy zmarły - w Hongkongu, Japonii i na Filipinach. Najwięcej zakażonych jest w Japonii - 259, Singapurze - 67 i właśnie w Tajlandii. Koronawirusa wykryto w ok. 30 krajach.

Zmarły już 1523 osoby. Nowy bilans ofiar koronawirusa

W piątek w Chinach zmarły 143 osoby, u których stwierdzono obecność koronawirusa COVID-19, co zwiększa całkowity bilans ofiar śmiertelnych do 1523...

zobacz więcej

67 nowych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono na objętym kwarantanną japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess, który cumuje na redzie w Jokohamie – powiadomił w sobotę minister zdrowia Japonii Katsunobu Kato.

Do 285 wzrosła tym samym liczba osób zakażonych na statku, na którym utknęło ponad 3 600 osób, w tym pasażerowie i członkowie załogi. Jest wśród nich trzech Polaków. Polskie MSZ informowało w ubiegłym tygodniu, że nie wykryto u nich koronawirusa.

Tymczasem amerykańskie władze poinformowały wcześniej w sobotę, że wyślą do Japonii samolot, żeby sprowadzić nim do kraju Amerykanów objętych kwarantanną na Diamond Princess. Jak przekazała ambasada USA w Japonii, pasażerowie powrócą do kraju lotem czarnerowym w niedzielę.

Na pokładzie wycieczkowca jest około 380 Amerykanów. Samolot przyleci po nich do Japonii w niedzielę wieczorem. Następnie część pasażerów zostanie przewieziona do bazy sił powietrznych Travis w Kalifornii, a część do bazy sił powietrznych Lackland w Teksasie – poinformowała ambasada w liście do pasażerów i załogi, który został udostępniony w sobotę w internecie.

Po przylocie do USA wszyscy będą musieli przejść kolejne dwa tygodnie kwarantanny - dodano w liście.

źródło:

Zobacz więcej