„Inwestycje w sport zwiększają rozpoznawalność Orlenu i przekładają się na biznes”

– Inwestujemy w sport, bo to się bardzo mocno zwraca. Rozpoznawalność firmy najbardziej buduje się poprzez sport. To bardzo mocno przekłada się na biznes. Za dwa lata planujemy rebranding, czyli wszystkie nasze stacje w Europie będą pod brandem Orlen. A to wymaga rozpoznawalności – mówił Daniel Obajtek, prezes Orlenu, wyjaśniając w „Gościu Wiadomości”, dlaczego polski koncern inwestuje m.in. w sporty motorowe i współpracę z Robertem Kubicą. – A Robert jest znany na świecie, najbardziej z tego, że największą walkę stoczył z samym sobą i powrócił do formy i sportu – podkreślił prezes.

Kubica wystartuje w DTM. Biało-czerwony samochód Orlenu

Robert Kubica wystartuje w serii wyścigów samochodowych DTM – najważniejszej serii wyścigów w Niemczech. Będzie jeździł samochodem marki BMW –...

zobacz więcej

Orlen będzie finansować starty Roberta Kubicy w DTM w sezonie 2020. Samochód naszego kierowcy ma mieć biało-czerwone barwy i być oznaczony logotypami firm związanych z polskim koncernem paliwowym. Jednocześnie spółka zostaje w Formule 1 jako sponsor tytularny Alfy Romeo.

Daniel Obajtek, prezes Orlenu tłumaczył, że wciągu dwóch lat koncern zwiększył o 100 proc. inwestycje w sport, nie tylko motorowy, gdyż to przynosi wymierne korzyści. – Rozpoznawalność firmy najbardziej buduje się poprzez sport. Angażujemy kibiców, którzy się odwdzięczają. To budowa marki i zaufania. I bardzo mocno przekłada się na biznes. Gdy Orlen wszedł w Formułę 1, to – jeżeli porównamy zysk operacyjny na detalu 2018 i 2019 – wzrost jest ok. 600 mln zł i zwiększenie liczby klientów o 7 proc. – tłumaczył Obajtek.

Prezes Orlenu wyjaśnił, że te działania mają związek z planowanym rebrandingiem. Wszystkie stacje koncernu będą występować pod nazwą Orlen. Spółka posiada bowiem stacje także w Czechach i Niemczech. U naszych zachodnich sąsiadów placówki funkcjonują pod nazwą Star. Stąd inwestycja w starty Kubicy w DTM, najważniejszej serii wyścigów w Niemczech. – Dzięki niej, proces budowania rozpoznawalności Orlenu na tym terenie będzie szybszy i łatwiejszy – mówił. – A Robert jest znany na świecie. Najbardziej z tego, że największą walkę stoczył z samym sobą i powrócił do formy i sportu. Trzeba pokazać, że jest w ludziach chęć pozytywnej walki – dodał.

źródło:
Zobacz więcej