TSUE podało datę wysłuchania stron ws. wniosku KE o środki tymczasowe

Polski rząd zwrócił się do Trybunału o przesłuchanie w charakterze świadków sędziów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego (fot. arch.PAP)

Wysłuchanie stron w sprawie wniosku Komisji Europejskiej o tymczasowe zawieszenie działalności Izby Dyscyplinarnej polskiego Sądu Najwyższego odbędzie się 9 marca br. przed Wielką Izbą Trybunału Sprawiedliwości UE – poinformował Trybunał. Wcześniej w mediach pojawiały się doniesienia, że aż 2 mln euro dziennie kary może grozić Polsce, jeżeli „nie zamrozi” działania izby.

KE we wniosku do TSUE nie prosiła o sankcje finansowe wobec Polski

W swoim wniosku do Trybunału Sprawiedliwości UE o środki tymczasowe w sprawie ustawy dotyczącej sądownictwa Komisja Europejska nie poprosiła o...

zobacz więcej

Polska przekazała w czwartek do Trybunału Sprawiedliwości UE odpowiedź w sprawie wniosku Komisji Europejskiej o środki tymczasowe dotyczące Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Warszawa wniosła do TSUE o odrzucenie wniosku KE w sprawie środków tymczasowych. Ponadto polski rząd zwrócił się do Trybunału o przesłuchanie w charakterze świadków sędziów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Wysłuchanie stron w tej sprawie odbędzie się 9 marca br. – informuje dziś TSUE.

7 lutego dziennik „Rzeczpospolita” informował, że aż 2 mln euro dziennie kary może grozić Polsce, jeżeli „nie zamrozi” działania Izby Dyscyplinarnej SN. Według dziennika projekt postanowienia wiceprezesa TSUE o zastosowaniu środka tymczasowego jest już gotowy.

źródło:

Zobacz więcej