Raport

Epidemia koronawirusa

Ewakuacja klientów z galerii handlowych. Seria alarmów w kilku miastach

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji i kilka zastępów straży pożarnej (fot. policja.pl)

Ewakuacja klientów i pracowników galerii handlowych w kilku największych miastach Polski. Zawiadomienia o podłożeniu ładunków wybuchowych dostały służby Torunia, Bydgoszczy, Warszawy, Lublina, Szczecina i Katowic. Obiekty zostały sprawdzone; alarmy okazały się fałszywe.

Ponad 80 osób zatruło się w szpitalu. Na miejscu sanepid

Ponad 80 pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu doznało zatrucia pokarmowego. Sprawę, która dotyczy chorych z kilku oddziałów, bada już...

zobacz więcej

Alarmy okazały się fałszywe. Trwa jeszcze sprawdzanie Promenady, bo to jednak duży teren. Wkrótce powinno się skończyć – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” podkom. Rafał Retmaniak.

Obiekty handlowe w kilku miastach Polski otrzymały w piątek po południu anonimowe informacje o grożącym niebezpieczeństwie.

Około 1500 osób musiało opuścić m.in. Alfa Centrum na gdańskim Przymorzu. Ewakuację przeprowadzono również w Morskim Parku Handlowym przy Przywidzkiej i w Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu.

Alarm w Trójmieście okazał się fałszywy.

W Bydgoszczy zagrożone miały być Centrum Handlowe Rondo, Focus, Galeria Pomorska i Zielona Arkady. Około 19.55 alarmy ewakuacji centrów handlowych zostały odwoływane.

W Toruniu alarm dotyczył Atrium Copernicus.

Ewakuacja odbyła się również w Silesia City Center w Katowicach, które po godzinie 19.15 zaczęło działać ponownie, a także w dwóch galeriach handlowych w Szczecinie: Atrium Molo oraz Turzyn.

Po godz. 17.00 ewakuowano klientów i pracowników Atrium Promenada w Warszawie.

źródło:
Zobacz więcej