RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest śledztwo w sprawie obrażania prezydenta Polski

Do gdańskiej prokuratury trafiło kilka zawiadomień w związku z obrażaniem prezydenta Andrzeja Dudy (fot. PAP/Adam Warżawa)

Prokuratura Rejonowa w Pucku wszczęła śledztwo ws. obrażania prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów 100-lecia zaślubin Polski z morzem.

Lżyli i obrażali głowę państwa. Są zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa

Powrót Polski nad morze należał do najważniejszych wydarzeń, które Polskę ukształtowały i budowały naszą historię – mówił prezydent Andrzej Duda w...

zobacz więcej

Wszczęcie śledztwa ws. wydarzeń z poniedziałku w Pucku potwierdziła rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Do gdańskiej prokuratury trafiło kilka zawiadomień w związku z obrażaniem prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów 100-lecia zaślubin Polski z morzem. Pisma zostały przekazane do prokuratury w Pucku, która zajmuje się sprawą.

Podczas uroczystości gwizdy i wulgarne okrzyki manifestantów zakłócały wystąpienie prezydenta Andrzej Dudy. Grupa osób z tłumu, zgromadzona przed sceną, skandowała m.in. „ty ch***”, „marionetka” i „będziesz siedział”.

Po zakończonym przemówieniu manifestanci przywitali się z kandydatką PO na najwyższy urząd w państwie Małgorzatą Kidawą-Błońską

źródło:
Zobacz więcej