RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Piętnaścioro dzieci zginęło w pożarze. Sierociniec był oświetlany świecami

Zginęły małe dzieci (fot. Suzanne Kreiter/The Boston Globe via Getty Images)

W pożarze sierocińca w Haiti zginęło 15 jego podopiecznych - poinformowały władze w piątek. Jedna z opiekunek Rose-Marie Louis poinformowała, że placówka była oświetlana świecami.

Tragiczny pożar jednorodzinnego domu. Nie żyje matka i sześcioro jej dzieci

Matka i sześcioro jej dzieci, w tym jedno zaledwie roczne, zginęli w pożarze domu w amerykańskim stanie Missisipi – poinformowały lokalne władze,...

zobacz więcej

Pożar w domu dziecka w Kenscoff niedaleko Port-au-Prince wybuchł w czwartek około godz. 21 (piątek około godz. 3 czasu polskiego). Strażacy przyjechali na miejsce półtorej godziny później.

Wśród ofiar śmiertelnych były dzieci do lat 10. Dwoje z nich zginęło w ogniu, trzynaścioro zmarło w szpitalu w skutek zatrucia dymem.

Jak poinformowała opiekunka dzieci, w sierocińcu ze względu na problemy z generatorem i falownikiem prądu pomieszczenia oświetlano za pomocą świec.

Placówka od 2013 roku działała bez zezwolenia. Mieszkało w niej 66 dzieci.

Sierocińce działające bez zezwolenia powstawały na wyspie po trzęsieniu ziemi, które w 2010 spustoszyło Haiti. Szacuje się, że na początku 2019 roku tylko 35 z 756 działających w kraju ośrodków dla nieletnich posiadało niezbędne pozwolenia na prowadzenie działalności. W sierocińcach haitańskich przebywa około 27 tysięcy dzieci.

źródło:
Zobacz więcej