RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Farmer” z Psycho Fans zatrzymany we Francji

„Łowcy cieni” są zmorą ukrywających się bandytów (fot. CBŚP)

„Łowcy cieni” CBŚP doprowadzili do zatrzymania w Calais 32-letniego Tomasza F. ps. Farmer, członka kibolskiego gangu Psycho Fans. Mężczyzna od blisko roku był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania m.in. za udział w ciężkim pobiciu lidera Torcidy, bojówki Górnika Zabrze.

Chuligani Ruchu strzelali do byłych kompanów. Sami szybko stali się celem policji

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali czterech członków Psycho Fans, gangu chuliganów Ruchu Chorzów, którzy próbowali skrzywdzić dwóch byłych kompanów...

zobacz więcej

– Zatrzymanie Tomasza F. było możliwe dzięki współpracy funkcjonariuszy „Łowcy cieni” ze służbami irlandzkimi i francuskimi. Mężczyzna był poszukiwany od marca 2019 r. – powiedziała nakom. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

„Farmer” został ujęty pod koniec stycznia, gdy przyjechał do Calais z Irlandii, w której się ukrywał. Jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ciężkim pobiciu i bójce. Informację o zatrzymaniu kibola jako pierwsza podała „Gazeta Wyborcza”.

Tomasz F. miał brać udział w katowaniu Jarosława P. ps. Lotek, lidera Torcidy, bojówki Górnika Zabrze, w listopadzie 2015 r. „Lotek” został zwabiony do domu kobiety związanej z Psycho Fans. Podczas „randki”, przekonała ona Jarosława P, aby wyszli na spacer. Na zewnątrz czekało już na nich kilkunastu bandytów z Psycho Fans uzbrojonych w maczety, młotki czy pałki. Jarosław P. został ciężko pobity. Napastnicy nie przejmowali się, że podczas kilkuminutowego katowania ofiara może zginąć.

Gang Psycho Fans rozpracowali śledczy z CBŚP oraz Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Do tej pory zatrzymano 79 osób, z czego połowa trafiła do aresztów. Ponad 50 osób odpowiada już przed sądem. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła działać od 2010 do 2017 r. na terenie województwa śląskiego, a w szczególności w Chorzowie, Katowicach i Mysłowicach. Członkowie grupy są podejrzani m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, udział w bójkach i pobiciach, w tym przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboje przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów oraz kradzieże z włamaniem, oszustwa, uprowadzenie dla okupu, obrót substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi oraz udział w tzw. ustawkach.

Gang pogrążyli czterej członkowie Psycho Fans, którzy zdecydowali się na współpracę z policją i prokuraturą.

źródło:
Zobacz więcej