RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Łukaszenka: Rosja sugeruje Białorusi zjednoczenie w zamian za niższe ceny surowców

Łukaszenka zapowiedział, że rozmowy ws. pogłębienia integracji Białorusi i Rosji będą kontynuowane (fot. Mikhail Metzel\TASS via Getty Images)

Rosja sugeruje Białorusi zjednoczenie i w zamian proponuje takie same jak w Rosji ceny surowców – powiedział białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka, cytowany przez agencję prasową BiełTA.

Łukaszenka może być zadowolony. Rosjanie niechętni dążeniom Kremla

Większość Rosjan jest przeciwna głębokiej integracji z Białorusią – podało radio Echo Moskwy. Rozgłośnia opublikowała wyniki badań sondażowych,...

zobacz więcej

– Władze Rosji sugerują przyłączenie Białorusi (do Rosji – red.) w zamian za wspólne ceny surowców – oświadczył Łukaszenka. Jego zdaniem jednak ani białoruskie, ani rosyjskie społeczeństwo „nigdy nie zechcą pójść tą drogą”.

Łukaszenka powiedział także, że rozmowy na temat pogłębienia integracji w ramach państwa związkowego Białorusi i Rosji będą kontynuowane. Nie będzie jednak rozmów na temat utworzenia organów ponadnarodowych.

Od grudnia 2018 r. Moskwa naciska na ściślejszą realizację umowy związkowej z 1999 r. i pogłębienie integracji Rosji z Białorusią, warunkując tym dalszą pomoc gospodarczą dla Mińska.

źródło:

Zobacz więcej