RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tymczasowy areszt wobec byłego szefa Art-B. Oskarżany m.in. o pranie brudnych pieniędzy

Prokurator mając na uwadze wysokość orzeczonej kary więzienia wniósł o tymczasowe aresztowanie Bogusława B. (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Sąd Apelacyjny uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Bogusława B. tymczasowy areszt – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. W grudniu Sąd Okręgowy w Warszawie skazał byłego szefa Art-B na karę sześciu lat więzienia za przestępstwa tzw. prania brudnych pieniędzy i pomocnictwa do oszustwa.

News portalu tvp.info: Za brudne pieniądze Michał Królikowski spłacił prywatny kredyt

Jeśli potwierdzą się zarzuty postawione byłemu viceministrowi sprawiedliwości, oznacza to, że świadomie bądź nie uczestniczył on w praniu brudnych...

zobacz więcej

W grudniu Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Bogusława B. za winnego i orzekł wobec niego karę sześciu lat więzienia oraz grzywnę w wysokości 10 tys. zł. Sąd orzekł również obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody, co w przypadku Bogusława B. oznacza zapłatę na rzecz szwajcarskiej spółki ponad 8 tys. Euro.

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie po ogłoszeniu wyroku, prokurator mając na uwadze wysokość orzeczonej kary więzienia wniósł o tymczasowe aresztowanie Bogusława B.

– Wówczas sąd powyższego wniosku nie uwzględnił. Prokurator nie zgadzając się z tym rozstrzygnięciem, złożył zażalenie na postanowienie sądu o niezastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj Sąd Apelacyjny uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Bogusława B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – przekazał Łukasz Łapczyński.

źródło:

Zobacz więcej