RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polityk Nowoczesnej obwinia za zajścia w Pucku... prezydenta

Jeżeli są używane wulgarne sformułowania, należy powiedzieć wyraźnie, że nie mogą być one używane w debacie publicznej i każdemu człowiekowi należy się szacunek. Tyle tylko, że jeżeli ktoś krzyczy, że „będziesz siedział”, jest to efektem polityki prowadzonej przez prezydenta Dudę, który po prostu łamie konstytucję – powiedział w programie „Twój Wybór” Marcin Gołaszewski, przewodniczący Nowoczesnej w regionie łódzkim oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. Skomentował w ten sposób zachowanie manifestantów, którzy zakłócali wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku.

W ocenie Gołaszewskiego okrzyki demonstrantów były uzasadnione. Na jego słowa zareagował Piotr Patkowski, doradca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

– O tym, czy pan prezydent łamie konstytucję czy nie, decyduje Trybunał Stanu uruchomiony większością kwalifikowaną w Zgromadzeniu Narodowym. Trybunał Stanu takiego orzeczenia nie wydał, zatem bardzo bym prosił, aby nie przypisywać czynów panu prezydentowi, które nie zostały stwierdzone – powiedział Patkowski.

źródło:
Zobacz więcej