Raport

#FabrykahejtuPO

Setki tysięcy odszkodowania dla rodziny studentki, która zginęła na otrzęsinach

Tragedia wydarzyła się w nocy z 14 na 15 października 2015 r. (fot. arch. PAP/Tytus Żmijewski)

Uniwersytet Technologiczno–Przyrodniczy (UT–P) w Bydgoszczy musi zapłacić 420 tys. zł odszkodowania rodzinie studentki, która w 2015 r. zginęła podczas imprezy otrzęsinowej na uczelni – orzekł Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Wyrok jest prawomocny.

Straciła wątrobę jako dziecko, po blisko 30 latach wciąż walczy o odszkodowanie

28 lat temu 10-letnia dziewczynka została zarażona w szczecińskim szpitalu żółtaczką. Przedstawiciele prawni kobiety domagali się zadośćuczynienia...

zobacz więcej

Sąd Apelacyjny oddalił tym samym apelację UT–P od wyroku sądu niższej instancji. W marcu 2019 r. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy orzekł, że pozwany Uniwersytet Technologiczno–Przyrodniczy ma zapłacić rodzicom i dwóm siostrom 24–letniej Pauliny łącznie 420 tys. zł.

Tragedia wydarzyła się w nocy z 14 na 15 października 2015 r. Otrzęsiny odbywały się w dwóch budynkach uniwersytetu, a przejście z jednego do drugiego było możliwe łącznikiem. Otwarte były tylko drzwi w jednym budynku. Po kilku godzinach imprezy, gdy zrobiło się gorąco i duszno, część uczestników zdecydowała się opuścić uczelnię.

Na schodach, w łączniku i w pierwszej sali z wyjściem na zewnątrz powstał tłok. Jednocześnie część obecnych starała się przecisnąć pod prąd. Na schodach i łączniku z obu stron pod naporem tłumu bardzo wiele osób zaczęło się przewracać, jedni leżeli na drugich.

Dwie studentki w wieku 24 i 20 lat oraz 19–letni student ponieśli śmierć. Sekcje zwłok wykazały, że przyczyną zgonów było niedotlenienie wskutek ucisku na klatkę piersiową.

źródło:

Zobacz więcej