Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Pasażerowie nie mogli skorzystać z toalety przez epidemię koronawirusa

W środę do sprawy odniosło się południowokoreańskie ministerstwo transportu (fot. Shutterstock/Leony Eka Prakasa)

Holenderskie linie lotnicze KLM przeprosiły za kartkę, którą jeden z członków załogi tych linii umieścił na drzwiach toalety w samolocie. Było na niej napisane w języku koreańskim, że ze względu na epidemię koronawirusa pasażerowie nie mogą korzystać z WC.

Ekspert: Koronawirus może zakazić 60 proc. ludzkości

Epidemia koronawirusa 2019-nCoV mogłaby objąć 2/3 światowej populacji, o ile nie zostałyby podjęte środki zapobiegawcze – ocenił epidemiolog prof....

zobacz więcej

Na kartce, którą powieszono na drzwiach toalety podczas 10-godzinnego lotu z Amsterdamu do Seulu, odręcznie napisane było: „Toaleta tylko dla członków załogi”.

Zdjęcie tej informacji opublikował w internecie jeden z pasażerów i oskarżył KLM o dyskryminowanie podróżnych z Korei Południowej, bo napis był tylko w ich języku. Na Twitterze niektórzy Koreańczycy nawoływali do bojkotowania KLM.

Na konferencji w Seulu władze KLM publicznie przeprosiły za incydent i zapewniły, że bardzo poważnie traktują oskarżenia o dyskryminację.

– To błąd ludzki - powiedział Guillaume Glass, dyrektor regionalny Air France-KLM. – Jest nam bardzo przykro, że zostało to odebrane jako dyskryminacja, zdecydowanie nie było to intencją załogi - podkreślił. Dodał, że po skargach pasażerów załoga umieściła też napis po angielsku.

W środę do sprawy odniosło się południowokoreańskie ministerstwo transportu. W oświadczeniu wspomniało o dyskryminacji i wezwało KLM do zapewnienia, że taka sytuacja już się nie powtórzy.

źródło:

Zobacz więcej