Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

„Zwolnij. Jak kocha, to poczeka”. Pomysłowa akcja policji na walentynki

„Walentynkowa akcja” policji prowadzona jest od kilku lat (fot. Twitter/Łódzka Policja)

„Zwolnij. Jak kocha, to poczeka” – pod takim hasłem łódzcy policjanci w walentynki prowadzą akcję, podczas której będą zwracać uwagę kierowcom i pieszym na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wręczać będą zapachowe serduszka z hasłem akcji.

Zakochani mają swojego patrona już od 500 lat

Nazwa „walentynki” pochodzi od św. biskupa Walentego, który już w 1496 r. został ogłoszony patronem zakochanych przez papieża Aleksandra VI.

zobacz więcej

Rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka przypomina, że „walentynkowa akcja” prowadzona jest od kilku lat. W tym roku po raz pierwszy jej adresatem są nie tylko kierujący, ale i piesi, którzy również często przechodząc w miejscach niedozwolonych tłumaczą się pośpiechem.

Dlatego zdaniem policji popularne walentynki to idealny dzień, aby uświadamiać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy jednocześnie mogą być mężami, żonami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie to nie tylko stan ducha, ale również odpowiedzialność. Dlatego, jak przekonują, na spotkanie lepiej dojechać lub dojść nieco spóźnionym niż nie dotrzeć wcale.

– Bliska nam osoba jak kocha, to poczeka – podkreślają policjanci.

Według policji w woj. łódzkim od początku tego roku przyczyną 27 proc. wypadków drogowych była nadmierna prędkość. Z winy kierujących w wyniku niedostosowania prędkości śmierć poniosło sześć osób, a rannych zostało 90. W tym samym czasie na drogach województwa zginęło 14 pieszych.

źródło:

Zobacz więcej