RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Poseł Platformy zasłabł na sejmowej mównicy. Interweniowali ratownicy medyczni [WIDEO]

Robert Kropiwnicki, poseł Platformy Obywatelskiej, zasłabł w trakcie swojego wystąpienia na sejmowej mównicy. Polityk musiał opuścić salę w asyście posłów KO oraz ratowników medycznych.

„Złodziej jest złodziejem, a to, jaką partyjną legitymację nosi, nie ma znaczenia”

Mam dla funkcjonariuszy zawsze ten sam przekaz – złodziej jest złodziejem, a to, jaką partyjną legitymację nosi, nie ma znaczenia – powiedział w...

zobacz więcej

Parlamentarzyści debatowali nad wnioskiem KO o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Stanowisko swojego klubu prezentował poseł Kropiwnicki.

W pewnym momencie sięgnął po karafkę z wodą. Wtedy zasłabł i osunął się na podłogę. Słychać było jedynie dźwięk tłuczonego szkła i uderzenie o podłogę. Natychmiast z pomocą ruszyli mu inni posłowie. Kropiwnickiego z sali wyprowadzili ratownicy medyczni, a następnie zarządzono pięciominutową przerwę w obradach.

Stan zdrowia polityka PO nie był na szczęście poważny. Jeszcze w czasie trwania obrad poseł wrócił na salę plenarną.

Po kilkudziesięciu minutach, już po północy, podziękował za „słowa wsparcia i otuchy”. Jak dodał, jego stan zdrowia jest dobry, „a na pewno lepszy od stanu polskich służb”.

Ostatecznie Sejm odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Za odwołaniem ministra głosowała cała opozycja, przeciwko byli posłowie PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej