Raport

Epidemia koronawirusa

Poseł Platformy zasłabł na sejmowej mównicy. Interweniowali ratownicy medyczni [WIDEO]

Robert Kropiwnicki, poseł Platformy Obywatelskiej, zasłabł w trakcie swojego wystąpienia na sejmowej mównicy. Polityk musiał opuścić salę w asyście posłów KO oraz ratowników medycznych.

„Złodziej jest złodziejem, a to, jaką partyjną legitymację nosi, nie ma znaczenia”

Mam dla funkcjonariuszy zawsze ten sam przekaz – złodziej jest złodziejem, a to, jaką partyjną legitymację nosi, nie ma znaczenia – powiedział w...

zobacz więcej

Parlamentarzyści debatowali nad wnioskiem KO o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Stanowisko swojego klubu prezentował poseł Kropiwnicki.

W pewnym momencie sięgnął po karafkę z wodą. Wtedy zasłabł i osunął się na podłogę. Słychać było jedynie dźwięk tłuczonego szkła i uderzenie o podłogę. Natychmiast z pomocą ruszyli mu inni posłowie. Kropiwnickiego z sali wyprowadzili ratownicy medyczni, a następnie zarządzono pięciominutową przerwę w obradach.

Stan zdrowia polityka PO nie był na szczęście poważny. Jeszcze w czasie trwania obrad poseł wrócił na salę plenarną.

Po kilkudziesięciu minutach, już po północy, podziękował za „słowa wsparcia i otuchy”. Jak dodał, jego stan zdrowia jest dobry, „a na pewno lepszy od stanu polskich służb”.

Ostatecznie Sejm odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Za odwołaniem ministra głosowała cała opozycja, przeciwko byli posłowie PiS.

źródło:
Zobacz więcej