RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Syn Zenka Martyniuka porwany dla okupu. To zemsta miejscowych rzezimieszków

Porwanie Daniela, syna Zenona Martyniuka, było zwykłym aktem zemsty miejscowych przestępców. Mężczyźni na kilka lat trafili do więzienia, ponieważ Zenek z kolegą nie chcieli stać na czatach, gdy ci okradali Pewex. Historię z minionego wieku pokazano w filmie „Zenek”, fabularyzowanej biografii gwiazdy disco polo, który właśnie wchodzi do kin.

Uroczysta premiera filmu „Zenek”. Martyniuk: To bardzo fajne uczucie

To będzie hit! W poniedziałek swoją premierę miał film „Zenek”, opowiadający historię największej gwiazdy disco polo Zenona Martyniuka. Obraz...

zobacz więcej

Przestępcy, gdy po latach wyszli zza kratek, szukali łatwych pieniędzy i postanowili porwać Daniela dla okupu. Na szczęście dziecko udało się odbić z rąk porywaczy.

Tragiczna historia przydarzyła się jednak nie Zenkowi, a innemu muzykowi disco polo – Sławomirowi Świerzyńskiemu z zespołu Bayer Full. Bohater najnowszego filmu przyznaje jednak w rozmowie z „Super Expressem”, że „pozwolił scenarzystom na odrobinę pikanterii”.

– Tak nie było w rzeczywistości. Nigdy w życiu nie poszedłem na żaden włam. Mój bohater bardzo przeżył to całe zdarzenie, ja na szczęście nie przeżyłem takich rzeczy w realu, ale na potrzeby filmu Janek Hryniak takie rzeczy wymyślił – podkreśla Zenek.

– Przy fabule musi być coś z dreszczykiem – dodaje żona artysty, Danuta. – Też stwierdziłem, że trochę pikanterii nie zaszkodzi, więc pozwoliłem scenarzystom na to – przyznaje Zenek.

Film opowiada historię chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie: śpiewa i bawi ludzi. Film ukazuje drogę Martyniuka do wielkiego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom.

W tytułową rolę wcieliło się dwóch aktorów – Jakub Zając zagrał artystę z początków kariery, jeszcze w latach 80., natomiast Krzysztof Czeczot – dojrzałego, osiągającego spektakularne Martyniuka, sukcesy gwiazdę disco polo. Na ekranie zobaczymy również m. in. Jana Frycza, Piotra Cyrwusa i Klarę Bielawkę.

„Zenek” – film produkcji Telewizji Polskiej – od dziś, 14 lutego, w kinach.

źródło:
Zobacz więcej