Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Ulga termomodernizacyjna w PIT. Odliczyć można ponad 50 tys. zł

Zainteresowani ulgą właściciele domów muszą wykazać swoje wydatki związane z walką ze smogiem (fot. Shutterstock/Bilanol)

Przy tegorocznym rozliczeniu PIT pojawia się nowa ulga, jaką będzie można odliczyć od dochodu. Ulga zwana termomodernizacyjną będzie przysługiwać wszystkim właścicielom domów jednorodzinnych. Muszą oni wykazać swoje wydatki związane z walką ze smogiem.

Ulga na złe długi także w podatkach CIT i PIT

Brak zapłaty za towar czy usługę wreszcie będzie można uwzględnić także w podatkach dochodowych. I nie trzeba z tym czekać do złożenia rocznego...

zobacz więcej

Jak pisze money.pl, odliczyć od dochodu będzie można wszystkie wydatki na termomodernizację. Mowa np. o zakupie materiałów budowlanych, urządzeń, kosztach usługi. Cała termomodernizacja musi zostać jednak ukończona w ciągu trzech lat.

Limit odliczenia wynosi 53 tys. zł. W wypadku jednak rozliczania się ze współmałżonkiem może ona wzrosnąć nawet do 106 tys. zł. Jeśli nieruchomość ma jeszcze innych właścicieli, suma ulgi będzie wzrastać ˜– podaje superbiz.se.pl.

Wykaz ekologicznych inwestycji, które można odliczyć od podatku, znajdują się w rozporządzeniu ministra inwestycji i rozwoju.

źródło:
Zobacz więcej