Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Jachira: PiS uczynił Polaków narodem bezdomnych, Polacy masowo wykupują mieszkania

Posłanka Jachira zabrała głos w Sejmie (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Uczyniliście z Polaków bezdomnych. Czy macie świadomość, że nieodpowiedzialną polityką rządu doprowadzicie do bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości – pytała w Sejmie posłanka i kontrowersyjna youtuberka Klaudia Jachira. Polacy swoje „pieniądze masowo ładują w nieruchomości, przez co ceny mieszkań eksplodują” – mówiła. „Rzeczywiście lepiej od układania przemówień wychodzi Pani układanie literek do »kartoniady«” – odpowiedział jej na Twitterze poseł PiS Paweł Lisiecki.

Rzecznik PO broni filmiku z dekalogiem Jachiry. „Wyśmiewanie ideologii PiS-u” [WIDEO]

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira opublikowała w internecie filmik, w którym żartuje z Dekalogu – dziesięciu przykazań obowiązujących...

zobacz więcej

– Uczycie ludzi, że tylko głupi oszczędza, bo najbardziej w waszym państwie opłaca się siedzieć na zasiłku. A ci głupi, którzy jeszcze z jakiegoś powodu oszczędzają, bo boją się, że umrą na emeryturze, bo nie mogą uwierzyć w tak szybki spadek wartości złotówki i gdzieś chcą uciec ze swoimi oszczędnościami, nie mają w co inwestować, więc swoje pieniądze masowo ładują w nieruchomości, przez co ceny mieszkań eksplodują – mówiła Jachira.

– Polaka nie stać już na kupno własnego M. W Warszawie to kilkanaście tysięcy złotych za metr, we Wrocławiu 9 tysięcy złotych i więcej to norma. Uczyniliście z własnych Polaków bezdomnych. Czy macie świadomość, że nieodpowiedzialną polityką rządu doprowadzicie do bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości – kontynuowała.

Słowa posłanki KO skomentował poseł PiS Paweł Lisiecki.

„Z Pani wypowiedzi dowiedziałem się właśnie, że Polacy nie mają pieniędzy i nie stać ich na zakup mieszkań, bo ceny mieszkań idą w górę, ponieważ Polacy masowo je wykupują” – napisał. Jak stwierdził, Jachirze lepiej od układania przemówień wychodzi układanie kartoniady, nawiązując do jednego z heppeningów posłanki.

źródło:
Zobacz więcej