RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pił na studniówce, nagrali to maturzyści. Wiceprezydent miasta stracił pracę [WIDEO]

Nagranie ze studniówki w Chełmie wyciekło do sieci (fot. YouTube/ Dziennik Wschodni)

Zastępca prezydenta Chełma Daniel Domoradzki został odwołany z funkcji przez włodarza miasta Jakuba Banaszka. Dymisja nastąpiła po tym, jak do sieci wyciekło nagranie z jednej ze studniówek. Domoradzki – jako przedstawiciel magistratu odpowiedzialny za oświatę – bawił się na niej z maturzystami. Na wideo widać jednak również, jak pije alkohol z młodzieżą.

Radni Chełma odebrali honorowe obywatelstwo dowódcy Armii Ludowej

Na mój wniosek Rada Miasta Chełm jednogłośnie przyjęła uchwały w sprawie potępienia totalitaryzmu komunistycznego, PKWN i pozbawienia honorowego...

zobacz więcej

Domoradzki, jak sam chwalił się w mediach społecznościowych, w tym roku uczestniczył w kilku studniówkach. W połowie stycznia wziął udział w imprezie Szkół Energetycznych i Transportowych, która odbyła się w domu weselnym pod Chełmem.

Jak wynika z nagrania opublikowanego przez portal dziennikwschodni.pl, atmosfera zabawy z maturzystami udzieliła się wiceprezydentowi miasta. Uczestnicy studniówki nagrali moment, jak Domoradzki pije z nimi alkohol.

Reakcja prezydenta Jakuba Banaszka była natychmiastowa. W środę spotkał się ze swoim zastępcą, a następnie przyjął jego dymisję.

– Takiego zachowania nie mogę tolerować i akceptować – powiedział prezydent Banaszek, cytowany przez lokalny portal.


Domoradzki – członek Porozumienia Jarosława Gowina – był wiceprezydentem Chełma od 31 października 2019 r. Teraz stanowisko wiceprezydenta zajęła dotychczasowa dyrektor Departamentu Oświaty i jego podwładna Dorota Cieślik. W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych Daniel Domoradzki poinformował o rezygnacji z pełnionej funkcji. Jak jednak czytamy, powodem były kłopoty zdrowotne – „poważne uszkodzenia lewego ucha, pogłębiający się niedosłuch i, co za tym idzie, konieczny zabieg operacyjny”.

„(…) Po przeanalizowaniu sprawy i przemodleniu, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji” – poinformował były wiceprezydent.


Wódka na obradach rady gminy? Opublikowano jednoznaczne nagranie

W trakcie obrad Rady Gminy Borowa sołtysi mogli spożywać alkohol – tak twierdzi lokalny portal, który publikuje nagranie, w trakcie którego widać,...

zobacz więcej

Poprosiliśmy o komentarz prezydenta Chełma Jakuba Banaszka.

„Należy podkreślić, że wbrew temu, co napisano w jednym z lubelskich dzienników, II zastępca prezydenta miasta Chełm złożył rezygnację z urzędu 31 stycznia br. Zrobił to po tym, jak zasłabł w trakcie spotkania z mieszkańcami, został przewieziony do szpitala i okazało się, że nasiliły się jego problemy zdrowotne. Wówczas udał się na zwolnienie lekarskie” - napisał prezydent Chełma.

Jak informuje Banaszek, we wtorek, po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, Domoradzki ponowił prośbę o odwołanie. Banaszek przyjął dymisję i następnego dnia, we środę, podpisał stosowne zarządzenie.

„Natomiast o nagraniu prezydent dowiedział się dopiero we środę wieczorem, więc decyzja o odwołaniu nie miała bezpośredniego związku z tym incydentem” - zaznacza Banaszek.

Równocześnie prezydent przyznaje, że ocenił zachowanie swojego zastępcy jako niewłaściwe i nieprzystające do piastowanego urzędu.

źródło:
Zobacz więcej