Raport

#FabrykahejtuPO

Budka: Kidawa-Błońska dziękowała obrażającym prezydenta, bo „jest człowiekiem porozumienia”

Dlaczego Małgorzata Kidawa-Błońska w Pucku podeszła i dziękowała grupie manifestujących, którzy zakłócali wystąpienie prezydenta, krzycząc m.in.: „Duda, ty chu**u”? Zdaniem Borysa Budki to dowód na to, że „jest człowiekiem porozumienia”. Szef PO pytany w tej sprawie, zmienił temat... uderzając w „ludzi z „Gazety Polskiej”.

Kidawa-Błońska o prowokacji w Pucku. „Te osoby spotykam na demonstracjach pod sądami”

Była bardzo duża grupa ludzi niezadowolona z działań prezydenta Andrzeja Dudy i protestowali. Jeżeli ludzie się do mnie uśmiechają i podają rękę,...

zobacz więcej

W poniedziałek, na Pomorzu prezydent Andrzej Duda uczestniczył w uroczystościach z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. W Pucku grupa manifestujących próbowała zakłócić spotkanie z prezydentem.

W uroczystościach uczestniczyła też wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, kontrkandydatka Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich. Wśród protestujących byli działacze Komitetu Obrony Demokracji i zwolennicy kandydatki Platformy.

Po przemówieniu prezydenta manifestanci przywitali się z kandydatką PO na najwyższy urząd w państwie. Na udostępnionym w internecie nagraniu widać, jak grupa dopytuje Kidawę-Błońską, czy na pewno było ich słychać, a ta im gratuluje.

O zakłócających przemówienie prezydenta został zapytany w wp.pl przewodniczący Platformy Borys Budka. Pytany o to, czy nie widzi niczego złego w tym, że Kidawa-Błońska przywitała się z zakłócającymi spotkanie odparł m.in.: „Jestem wielkim przeciwnikiem prezydenta, który łamie konstytucję”.

Stwierdził też, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą, „która jest w stanie podać rękę ludziom z »Gazety Polskiej«, mimo że ją obrażają, bo jest człowiekiem porozumienia”.

źródło:
Zobacz więcej