RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłanka Wiosny: Kwaśniewski był do tej pory najlepszym prezydentem

– To godzi w tym momencie w dobra osobiste Aleksandra Kwaśniewskiego, najlepszego prezydenta, jakiego mieliśmy do tej pory. Nie mamy tak naprawdę dowodów, tylko pomówienia – powiedziała w programie „Twój Wybór” posłanka Wiosny Monika Falej. Skomentowała w ten sposób odtajnienie materiałów CBA ws. willi w Kazimierzu Dolnym. – Myślę, że w interesie społecznym, ale także w interesie państwa Kwaśniewskich jest to, aby ta sprawa została wyjaśniona – stwierdził z kolei poseł PiS Marcin Porzucek.

CBA publikuje odtajnione materiały o willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym

– CBA udało się wykazać, że właściwym właścicielem willi w Kazimierzu Dolnym byli Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy. Ten materiał jest w naszej...

zobacz więcej

Goście programu Samuela Pereiry rozmawiali o udostępnionych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne materiałach ze śledztwa dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym. Wynika z nich, że faktycznymi właścicielami nieruchomości byli Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy.

Zdaniem Moniki Falej „to teraz pan Kamiński i CBA mają problemy”, ponieważ zostały ujawnione materiały, które nie powinny być ujawniane. Jak stwierdziła, Mariusz Kamiński był „przestępcą, który został ułaskawiony przez pana prezydenta Dudę”.

– Akurat w czasie rozpoczęcia kampanii, dla dobra pana Dudy wywoływana jest afera, gdzie dowodów tak naprawdę nie ma, tylko są materiały operacyjne – powiedziała posłanka Wiosny. Jak dodała, niczego te materiały nie mówią, ponieważ mamy w nich „kilka wyrwanych z kontekstu słów”.

– Na pewno ta sprawa wymaga wyjaśnienia – stwierdził Stefan Krajewski z PSL. Jak powiedział, komisja śledcza powinna zająć się tą sprawą wielowątkowo i ustalić, dlaczego te materiały pojawiają się właśnie w tym momencie. – Myślę, że to jest nieprzypadkowy czas. Rozpoczęcie kampanii, który z byłych prezydentów, obecnych kandydatów jest lepszy czy gorszy – dodał.

Poseł PiS Marcin Porzcucek stwierdził z kolei, że państwo Kwaśniewscy „z pewnością mają problem”. – Faktycznie mamy okres przed kampanią, właściwie zaczyna się już kampania prezydencka. Natomiast, jeszcze raz przypomnijmy, to kilka tygodni temu do tej sprawy powróciła komercyjna stacja TVN, znana z tego, że pana prezydenta nie popiera – zaznaczył.

źródło:
Zobacz więcej